Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dlaczego nosimy japonki?

Lifestyle

Japonki z pewnością zagoszczą na polskich ulicach podczas zbliżającego się lata. Z pewnością spotkasz niejedną osobę je noszącą, a może sam zdecydujesz się na te buty?

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://modaija.pl/historia-japonek/

Udostępnij

Co z tym kalafiorem?

Lifestyle

Kalafior to bardzo popularny dodatek do wszelkiej maści potraw mięsnych i zup. Wielu smakoszy ceni jego smak, oczywiście jeśli jest odpowiednio ugotowany i przyprawiony. Czy ma on jakiekolwiek właściwości prozdrowotne?

Warzywo to należy do rodziny kapustowatych i uprawiane jest na terenie całej Polski. Sadzone wiosną gotowe jest do zbiorów już w lecie. W Europie zagościł już około siedemset lat temu przywieziony ze Środkowego Wschodu. W Rzeczpospolitej Szlacheckiej stał się popularny dzięki Bonie Sforzy.

Podstawowymi wyróżnikami kalafiora są z pewnością składniki mineralne jakie zjada się razem z nim – dodać należy, iż w największych ilościach spośród wszystkich kapustowatych. Są to przede wszystkim:

  1. Witaminy A, C, E, B1, B2.

  2. Wapń, Fosfor, Magnez, Żelazo.

  3. Sulforan – pobudzający zwalczanie raka.

Przed zakupem warto oczywiście wiedzieć jaką sztukę wybrać aby cieszyć się jej świeżością. Przede wszystkim czym więcej przebarwień, obtłuczeń i obić tym warzywo mniej świeże. To samo da się powiedzieć o pozbawionych jędrności liściach, szczególnie jeśli pożółkły.

Najlepiej jest go przechowywać w formie samej różyczki bez zbędnych elementów zielonych – w warunkach chłodniczych maksymalnie do siedmiu dni. Jeśli będzie on zamrożony, spożyć go można nawet po kilku miesiącach.

Najzdrowiej spożyć go oczywiście w formie ugotowanego al.’dente. Jeśli ktoś nie musi trzymać diety wspaniałym dodatkiem będzie roztopione masło bądź zasmażana bułka tarta (ewentualnie biały sos). Innymi możliwościami są farsze mięsne oraz surówki i sałaty. Należy go gotować raczej krótko, aby zachować jak najwięcej wartości odżywczych.

Tak wspaniałe warzywo nie może się obejść bez odpowiedniej oprawy podczas konsumpcji – przyda się oczywiście nakryty stół, porządne sztućce bądź ładną zastawa. W takim towarzystwie kalafior nie dość, że będzie smakował wybornie, to jeszcze ucieszy oko.

Warzywo to jest więc nie tylko wspaniałą surówką i dodatkiem do posiłków ale winno też być częstym składnikiem diety dla każdego kto chce zachować swoje zdrowie i urodę w jak najdłuższym okresie czasu.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze