Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

5 rzeczy, które warto o wiedzieć o podkładkach chłodzących do laptopów

Nauka i Technologie

Czy stosowanie podkładek chłodzących pod laptop ma sens? Oczywiście, że tak i to nie tylko z powodu obniżenia jego temperatury pracy i skutecznego schłodzenia podzespołów. To akcesorium spełnia również inne zadania i posiada dodatkowe plusy. Sprawdź, co warto wiedzieć o podkładkach przed ich kupnem, aby wybrać najlepszy produkt.

Wielkość i usytuowanie wentylatorów

Przed podjęciem decyzji koniecznie zwróć uwagę na położenie otworów wentylacyjnych w laptopie. Jeżeli znajdują się one w jego dolnej części, oczywiste jest, aby nie kupować podkładki z wentylatorami umieszczonymi w górnej części – wtedy wydajność sprzętu będzie znikoma. Średnica wentylatorów w podkładkach może się wahać od 60 do 220 mm. Nie zawsze jeden duży wentylator jest lepszy od kilku mniejszych. Zależy to w dużej mierze od usytuowania otworów wentylacyjnych w notebooku.

 

Ilość wentylatorów

Zwykle podstawki posiadają do 5 wentylatorów, których jednoczesne włączenia może obniżyć temperaturę obudowy laptopa z 42 do 37 stopni w zaledwie 5 minut. Niektóre notebooki i laptopy nie mają otworów w spodniej części, wtedy należy się zastanowić, czy kupowanie cooling pada z systemem nawiewnym ma w ogóle sens. Istnieją jednak akcesoria stworzone do laptopów o nietypowym umieszczeniu wentylatorów, posiadające wiatraczki, które można umieścić w dowolnym miejscu kratki i chłodzić te elementy, które nagrzewają się najbardziej.

 

Cicha praca

Zmniejszenie głośności układu chłodzącego ma duże znaczeni dla komfortu pracy. Cichsza praca notebooka nie tylko pozwoli się bardziej skoncentrować, ale także przedłuży żywotność urządzenia. Niemal każdy cooling pad ma wentylator zasilany z USB. Wymuszając obieg powietrza pod obudową laptopa, wspomaga w ten sposób system chłodzenia w komputerze. „Wiatraczek” nie musi jednak działać cały czas na najwyższych obrotach. Urządzenia z regulacją mocy są bardziej funkcjonalne – pozwalają na większe chłodzenie w czasie upalnych dni lub wtedy, gdy jest ono bardziej potrzebne. Zimą lub w czasie, gdy komputer stoi na twardym podłożu mogą działać na mniejszych obrotach – wtedy będą cichsze.

 

Na kanapie czy na biurku

Dobrze wyprofilowana podkładka, najlepiej taka, która umożliwia regulację kąta nachylenia sprawi, że matryca laptopa się nieco podniesie, a klawiatura pochyli w stronę piszącego. Kąt nachylenia związany jest także z wyborem pozycji do pracy. Duża grupa osób lubi pracować z laptopem na kolanach. Mobilna podkładka sprawia, że laptop ma nie tylko zapewnione chłodzenie, ale także nie będzie parzył kolan. Bez niej można bardzo łatwo zablokować dopływ powietrza i doprowadzić do przegrzania urządzenia. Niektórzy producenci umieszczają w akcesorium rozkładane nóżki, które pozwalają dopasować położenie laptopa do wzrostu i sylwetki – użytkownik nie musi się dzięki temu nachylać do ekranu i mniej obciąża kręgosłup. Jeśli lubisz wygodę, wybierz podstawki z miękkim wykończeniem na kolanach. Laptop będzie miał stabilne, twarde podłoże, a ty miękką poduszkę. Gdy korzystasz z laptopa na biurku, możesz wybrać masywne podstawki z perforowanej blachy.

 

Blokady, waga, akcesoria

Jeśli podkładka posiada regulację kąta nachylenia, powinna posiadać również specjalną blokadę, która zapobiegnie zsuwaniu się komputera. Warto sprawdzić grubość podkładki. Stabilny materiał nie musi być bardzo gruby. Podkładka powinna cechować się niewielką wagą, w szczególności jeśli lubisz pracować z notebookiem na kolanach. Niektóre urządzenia są wyposażone w głośniki, co pozwala na głośniejsze słuchanie muzyki lub oglądanie filmów. Głośniki stereofoniczne dobrych marek wyposażone w otwory bass-reflex zapewniają naprawdę dobrą jakość brzemienia.

Dopasowaniu wielkości podstawki do laptopa

To bardzo istotne, aby rozejrzeć się za podkładkami z regulowanym kątem nachylenia i cichym wentylatorem, w szczególności gdy spędzasz codziennie kilka godzin przed monitorem Najważniejsze jednak jest dopasowanie wielkości podstawki do szerokości urządzenia, z którego korzystasz. Nie ma sensu kupować podstawki o wielkości 15′ dla notebooka o przekątnej 17′ – korzystanie z niego będzie wtedy po prostu mniej wygodne.

 Artykuł został przygotowany przy współpracy z Nokaut.pl, gdzie znaleźć można szeroki wybór akcesoriów komputerowych.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Zalety e-learningu

Nauka i Technologie e-learning kursy internetowe

Wielu z nas chce się nadal uczyć i rozwijać, ale nie zawsze znajduje na to wolny czas. E-learning może być rozwiązaniem tego problemu, ponadto nauka w domu przy komputerze posiada jeszcze kilka innych plusów.

Uczysz się wtedy, kiedy chcesz

I gdzie chcesz! Wystarczy komputer, najlepiej z dostępem do internetu. Nie musisz również marnować czasu na dojazdy do szkół. Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, to możesz wykorzystać każdą chwilę na naukę, na przykład korzystając z programów przeznaczonych na tablety. Wtedy nawet w komunikacji miejskiej czy na parkowej ławce możesz zdobywać wiedzę.

Czas przeznaczony na naukę wydzielasz sobie samodzielnie. Jeśli czujesz się zmęczony danego dnia, to odpuszczasz, aby następnym razem zrobić dwie lekcje naraz. Możesz również zwolnić, by dokładniej przyjrzeć się nowego zagadnieniu lub przyśpieszyć, jeśli ta część kursu jest ci znana.

Oszczędzasz pieniądze

Kursy komputerowe są atrakcyjne z finansowego punktu widzenia. Są o wiele tańsze, niż tradycyjna nauka. Ponadto mogą być używane wielokrotnie – gdy już zdobędziesz pożądane umiejętności, to możesz je za jakiś czas odświeżyć lub pożyczyć kurs znajomemu. Nie wydajesz pieniędzy na dojazdy i ewentualne zakwaterowanie. Również czas zaoszczędzony na podróżach może się zwrócić – przecież możesz go przeznaczyć na zarabianie pieniędzy.

Urozmaicona nauka = lepsze wyniki

W porównaniu do tradycyjnych kursów, nauka przy komputerze jest dużo ciekawsza. Do naszej dyspozycji są wszelakie multimedia, filmy, obrazy, nagrany dźwięk, które pomagają nam zrozumieć dany problem czy nauczyć się poprawnej wymowy obcych słówek. Multimedia nie są tylko rozrywkowym dodatkiem – pomagają zapamiętywać przez poruszenie różnych obszarów mózgu.

Kto może uczyć się samodzielnie?

Każdy! Przede wszystkim osoby zabiegane, które nie mają czasu na inną formę edukacji. Również dla osób nieśmiałych – jeśli boisz się pracować w grupie, to e-learning jest doskonałym rozwiązaniem dla ciebie. Zdobywa na własną rękę wiedza powinna dodać ci pewności siebie. Nauka w domu wymaga dyscypliny i samokontroli. Nawet jeśli uważasz, że brakuje ci tych cech, to powinieneś spróbować. Może właśnie tego nauczysz się najpierw?

Jak kurs wybrać

Obecnie wybór kursów e-learningowych jest ogromny. Można wybierać między zajęciami online lub programem komputerowym do samodzielnej nauki. Istnieją kursy z właściwie każdej dziedziny, najpopularniejsze są programy do nauki języków obcych i obsługi narzędzi komputerowych. Istnieje również szeroka gama produktów doszkalających dla nauczycieli, na przykład z logopedii. Dobrym pomysłem jest również zakup kursu nauki szybkiego czytania – dzięki niemu nawet tradycyjna nauka może odbywać się lepiej!

Podsumowując – e-learning pomoże ci w edukacji, jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Zdobywasz nie tylko wiedzę z wybranej dziedziny, ale uczysz się również systematyczności oraz dyscypliny. Do wyboru masz niezliczoną ilość kursów, pośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze