Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jakie jabłka warto kupować?

Lifestyle

Szacuje się, iż jabłka to najpopularniejsze owoce w Polsce. Co więcej, jeszcze do niedawna (przed embargiem rosyjskim) bardzo duża ich część była eksportowana, jako produkty najwyższej jakości. Polskie jabłonie rodzą je w wielu odmianach różniących się smakiem, wyglądem czy kolorami. Które z nich wybierać, aby mieć pewność że są dobre? Wszystko zależy od tego, jakie mają mieć zastosowanie.

W zasadzie podstawowym podziałem są trzy typy. Po pierwsze – jabłka deserowe – smakujące najlepiej jako przekąska spożywana na surowo bądź dodatek do farszu czy sałatek. Twarde i soczyste, słodkie lub słodko-winne cechują się wybornym smakiem. Odmiany – Jonatan, Ligol, Delikates, Gala, Rubin.

Stołowe – to jabłka bardziej uniwersalne – do zjedzenia na surowo ale i obróbki termicznej. Przekąski, dodatki do ciast i mięs – dzięki kwaśno-słodkiemu aromatowi zdadzą egzamin w każdej z tych sytuacji. Odmiany – Cortland bądź Idared.

Przeznaczone do obróbki termicznej – idealne do musów, dżemów, sosów czy ciast. Rozgotowują się bardzo szybko, a ich smak jest kwaskowaty. Skutkuje to oczywiście tym, iż przetwory nie są mdłe. Odmiany – Reneta i Antonówka.

Komu najbardziej przysłużą się jabłka? Z pewnością osobom cierpiącym na problemy trawienne takie jak biegunki i zaparcie – dzięki dużej zawartości błonnika (pektyn) usprawnią one funkcjonowanie flory jelitowej. Docenią je także mający problemy z poziomem cholesterolu – te same czynniki, które pomagają w trawieniu zadbają o obniżenie złego (LDL) i podwyższenie dobrego (HDL). Jeśli chcesz zrzucić wagę weź również pod uwagę spożywanie dużych ilości jabłek, ponieważ są one niskokaloryczne, a po ich spożyciu zachowasz na długo uczucie sytości.

Jabłka, jak każde pożywienie, warto spożywać na estetycznej i w miarę ładnej zastawie. Nawet jeśli ma to polegać na pokrojeniu ich w plasterki dużo większa przyjemność osiągniesz, korzystając z markowej zastawy bądź dobrych sztućców. Również otoczenie ma duże znaczenie dla smaku posiłku – staraj się spożywać go w estetycznym miejscu, gdzie panuje ład i porządek.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Shabby chic – zrób to sam!

Lifestyle

Shabby chic to ostatnio niezwykle popularny nurt wnętrzarski. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że wszystkie dekoracje i stylizacje mebli shabby chic, możemy wykonać samodzielnie! Nie wymaga to ani wiele sprzętu stolarskiego ani specjalnych umiejętności! Wystarczy szczypta dobrego smaku i duży zapał do pracy!

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://overcomeback.com.pl/shabby-chic-zrob-to-sam/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://overcomeback.com.pl/shabby-chic-zrob-to-sam/