Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zalety e-learningu

Nauka i Technologie

Wielu z nas chce się nadal uczyć i rozwijać, ale nie zawsze znajduje na to wolny czas. E-learning może być rozwiązaniem tego problemu, ponadto nauka w domu przy komputerze posiada jeszcze kilka innych plusów.

Uczysz się wtedy, kiedy chcesz

I gdzie chcesz! Wystarczy komputer, najlepiej z dostępem do internetu. Nie musisz również marnować czasu na dojazdy do szkół. Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, to możesz wykorzystać każdą chwilę na naukę, na przykład korzystając z programów przeznaczonych na tablety. Wtedy nawet w komunikacji miejskiej czy na parkowej ławce możesz zdobywać wiedzę.

Czas przeznaczony na naukę wydzielasz sobie samodzielnie. Jeśli czujesz się zmęczony danego dnia, to odpuszczasz, aby następnym razem zrobić dwie lekcje naraz. Możesz również zwolnić, by dokładniej przyjrzeć się nowego zagadnieniu lub przyśpieszyć, jeśli ta część kursu jest ci znana.

Oszczędzasz pieniądze

Kursy komputerowe są atrakcyjne z finansowego punktu widzenia. Są o wiele tańsze, niż tradycyjna nauka. Ponadto mogą być używane wielokrotnie – gdy już zdobędziesz pożądane umiejętności, to możesz je za jakiś czas odświeżyć lub pożyczyć kurs znajomemu. Nie wydajesz pieniędzy na dojazdy i ewentualne zakwaterowanie. Również czas zaoszczędzony na podróżach może się zwrócić – przecież możesz go przeznaczyć na zarabianie pieniędzy.

Urozmaicona nauka = lepsze wyniki

W porównaniu do tradycyjnych kursów, nauka przy komputerze jest dużo ciekawsza. Do naszej dyspozycji są wszelakie multimedia, filmy, obrazy, nagrany dźwięk, które pomagają nam zrozumieć dany problem czy nauczyć się poprawnej wymowy obcych słówek. Multimedia nie są tylko rozrywkowym dodatkiem – pomagają zapamiętywać przez poruszenie różnych obszarów mózgu.

Kto może uczyć się samodzielnie?

Każdy! Przede wszystkim osoby zabiegane, które nie mają czasu na inną formę edukacji. Również dla osób nieśmiałych – jeśli boisz się pracować w grupie, to e-learning jest doskonałym rozwiązaniem dla ciebie. Zdobywa na własną rękę wiedza powinna dodać ci pewności siebie. Nauka w domu wymaga dyscypliny i samokontroli. Nawet jeśli uważasz, że brakuje ci tych cech, to powinieneś spróbować. Może właśnie tego nauczysz się najpierw?

Jak kurs wybrać

Obecnie wybór kursów e-learningowych jest ogromny. Można wybierać między zajęciami online lub programem komputerowym do samodzielnej nauki. Istnieją kursy z właściwie każdej dziedziny, najpopularniejsze są programy do nauki języków obcych i obsługi narzędzi komputerowych. Istnieje również szeroka gama produktów doszkalających dla nauczycieli, na przykład z logopedii. Dobrym pomysłem jest również zakup kursu nauki szybkiego czytania – dzięki niemu nawet tradycyjna nauka może odbywać się lepiej!

Podsumowując – e-learning pomoże ci w edukacji, jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Zdobywasz nie tylko wiedzę z wybranej dziedziny, ale uczysz się również systematyczności oraz dyscypliny. Do wyboru masz niezliczoną ilość kursów, pośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Akumulatory litowo-jonowe – fakty i mity

Nauka i Technologie Akumulatory łądowarki do akumulatorów

Akumulatory litowo-jonowe, zwane popularnie też bateriami, zdobywają coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego – są lekkie, pojemne i wyróżniają się długą żywotnością. W obiegowych opiniach krąży wiele mitów na temat tych akumulatorów. Jak o nie dbać, żeby długo nam służyły?

Nie formuj nowych akumulatorów

Akumulatory niklowe zalecano przed pierwszym użyciem rozładować do końca i potem naładować maksymalnie. Przy bateriach li-on jest to zbędne, a może nawet im zaszkodzić. Nową baterię włóż do urządzenia i używaj jej normalnie, a naładuj dopiero, gdy będziesz tego potrzebować.

 

Ładuj często i mało

Bateriom nowego typu nie szkodzi doładowywanie. Gdy akumulator jest rozładowany w połowie, a ty potrzebujesz pełnej mocy – nie wahaj się go doładować. Takie działanie nie wpływa negatywnie na jego żywotność. Możesz wkładać akumulatory do ładowarki na chwilę – nic im nie będzie!

 

Nie czekaj na pełne rozładowanie

Producenci zalecają, aby tylko raz w miesiącu rozładowywać baterię do zera. W pełni rozładowany akumulator kalibruje systemy zliczające – to znaczy, że informacja o poziomie naładowania będzie podawana dokładniej. Wpływa to na części elektroniczne akumulatorów, nie mając wpływu na procesy chemiczne.

 

Rozładuj nieużywane baterie

Jeśli nie będziesz używać akumulatorów przez jakiś czas, to przed schowaniem ich do szuflady nie ładuj ich maksymalnie. Lekko lub całkiem rozładowane baterie nie tracą swoich właściwości i lepiej się przechowują.

 

Przechowuj w dobrych warunkach

Akumulatory litowo-jonowe lubią chłód. Dlatego najlepiej przechowywać je w szafce lub szufladzie, gdzie jest sucho i nie ma dostępu do światła słonecznego, które mogłoby je nadmiernie rozgrzewać. Również akumulatory zostawione w samochodzie czy w torbie postawionej na słońcu tracą swoje właściwości.

 

Wyłącz urządzenie

Nie ładuj baterii we włączonym aparacie, telefonie lub innym urządzeniu. Baterie lubią chłód, a ładujące się w urządzeniu grzeją się nadmiernie. Dodatkowo muszą cały czas podtrzymywać działanie urządzenia, zamiast tylko pobierać energię niezbędną do naładowania.

 

Wyciągnij je z ładowarki

Gdy baterie się naładują do końca, to od razu odłącz je od ładowania. Zbyt długo trzymane w ładowarce nagrzewają się i tracą swoja żywotność. Możesz też wyciągnąć baterie, które nie są całkiem naładowane – przecież można je doładowywać.

Dbanie o akumulatory litowo-jonowe sprawi, że będą one nam służyć przez długi czas. Baterie, które z którymi dobrze będziemy się obchodzić, wytrzymają nawet kilka tysięcy doładowań. Oznacza to, że inwestycja w ten typ akumulatorów zwraca się szybko i z nawiązką. Wybór odpowiednich ładowarek znajdziesz tutaj.

 

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze