Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Najlepsze sposoby przechowywania danych

Nauka i Technologie

Codziennie zapisujemy na naszych komputerach nowe dokumenty, zdjęcia, filmy, programy oraz inne dane. Niestety pojemność dysków jest ograniczona. Z tego powodu warto przemyśleć zakup nowego nośnika, na którym będziemy archiwizować informacje. Tutaj dowiesz się, który z nich będzie najlepiej odpowiadał twoim potrzebom.

Zmierzch płyt

Na początek należy zapomnieć o archiwizacji na płytach CD i DVD. Są one łatwe do uszkodzenia, ponadto wiele małych laptopów i netbooków nie posiadają napędu CD-ROM. Z tego powodu płyty są kompletnie nieprzydatne dla wielu osób. Także ich pojemność nie jest porywająca. Dlatego warto zainwestować w nośniki, które są solidniejsze i pomieszczą więcej danych.

Pamięć komputerów stacjonarnych, a także w części laptopów, można powiększyć. Wystarczy dokupić twardy dysk o większej pojemności niż stary i wymienić go w komputerze. To rozwiązanie jest dobre dla osób, które chcą mieć swoje dane zawsze pod ręką. Większa pamięć w komputerze sprawia, że nie trzeba zgrywać informacji na inne dyski. Jednak mimo to, warto zaopatrzyć się w dodatkową kopię najważniejszych dokumentów, na przykład na wypadek awarii.

Dyski przenośne…

Do tego celu przydadzą się zewnętrzne, przenośne dyski USB. Można na nie zgrać na przykład stare zdjęcia, do których od dawna nie zaglądamy lub zarchiwizować dane firmowe. Taki dysk nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby, zawsze można go podpiąć do komputera i korzystać z zapisanych tam informacji. Dysk USB zmieści się bez problemu do większej torby lub aktówki, więc można zabrać ze sobą swoją kolekcję zdjęć, filmów czy muzyki.

Najpopularniejszą przenośnią pamięcią jest pendrive. Można go wrzucić do kieszeni czy małej torebki i mieć zawsze ze sobą. Sprawdza się także, gdy nie mamy dostępu do sieci. Jego jedyną wadą jest mała pojemność, ale mobilność ją wynagradza. Nie sprawdzi się do archiwizacji danych, lecz jest doskonały do przenoszenia informacji między komputerami. Ponadto wiele programów jest dostępnych w wersjach przenośnych, czyli uruchamianych z pendrive’a. Przenosząc często ten rodzaj pamięci między pracą a domem i z powrotem, warto zaszyfrować dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce.

… i stajonarne

Jeśli nie potrzebujesz przenosić dysku, a posiadasz dużo danych do archiwizacji, to dobrym wyborem będzie zakup serwera NAS. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które komunikuje się z wszystkimi innymi podpiętymi do sieci wewnętrznej. Doskonale sprawdza się jako magazyn danych dla urządzeń przenośnych, a także jako serwer multimedialny. W praktyce oznacza to, że można zgrać na dysk NAS różne dane, z których będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy. Można im pozwolić również na zapis własnych danych. Serwer NAS nie nadaje się do przenoszenia, ale najnowsze modele pozwalają na dostęp do zapisanych danych przed internet. Wystarczy zalogować się na stronie z dowolnego miejsca na świecie i korzystać ze swoich zbiorów.

Jeśli często przenosisz małe dokumenty – wybierz pendrive’a. Jeśli zaś potrzebujesz zarchiwizować dane, ale też mieć możliwość ich transportowania, to dysk USB jest dla ciebie. Dużo informacji, bez możliwości przenoszenia, ale z dostępem przez internet zapewni serwer NAS. A jeśli tylko chcesz zmieścić jeszcze kilka gier na dysku – rozbuduj pamięć w swoim komputerze.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Nokaut.pl

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Kopalnie już w XIII wieku niszczyły środowisko

Nauka i Technologie chiny górnictwo historia Junnan kopalnie kruszec metalurgia Mongołowie srebro wydobycie

Kopanie srebra, eksploatowane w Chinach w czasach dynastii Yuan (w latach 1271-1368 r.) odpowiadały za zanieczyszczenia wód metalami ciężkimi. Zanieczyszczenia 3-4 razy przekraczały wartości, będące wynikiem współczesnej aktywności górniczej.

Intensywna eksploatacja złóż srebra wynikała z faktu, że kontrolujący wydobycie Mongołowie potrzebowali kruszcu do bicia własnych monet, a podatki z produkcji srebra pokrywały niemal połowę wpływów z prowincji Junnan.

Jeden z badaczy, Aubrey Hillman, tak podsumował to odkrycie: „Nasze odkrycia są unikatowe. O ile preindustrialne zanieczyszczenia wykrywano w osadach jeziornych wielu okresów i regionów świata, o tyle zaledwie parę studiów wskazało, że były one wyższe od współczesnych.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dynastia-Yuan-kopalnie-srebra-metalurgia-Junnan-zanieczyszcznie-jezioro-Er-Hai-Aubrey-Hillman,21999

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dynastia-Yuan-kopalnie-srebra-metalurgia-Junnan-zanieczyszcznie-jezioro-Er-Hai-Aubrey-Hillman,21999