Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jak uniknąć kupowania nieudanych prezentów

Rozrywka

Czy zdarzyło Ci się kiedyś dostać na urodziny prezent, który nie przypadł Ci do gustu? A może każdego roku pod choinką znajdujesz kolejne pary skarpetek? Wiesz zatem, że nieprzemyślane prezenty nie tylko nie sprawiają radości, ale czasem potrafią również wzbudzić konsternację. Co zatem należy wybierać, aby obdarowana przez nas osoba doceniła podarunek?

Poznaj zainteresowania swoich bliskich

Sprawa jest stosunkowo łatwa kiedy kupujemy prezent dla siostry, ojca czy dziadka – w końcu znamy ich od urodzenia i wiemy czym się pasjonują. Warto zatem wybrać prezent, który pogłębi lub pomoże rozwijać zainteresowania. Osoba, która wiecznie coś rysuje z pewnością doceni płótno oraz komplet farb, natomiast nastolatka namiętnie słuchająca Justina Biebera ucieszy się z wielkiego plakatu swojego idola. Komplikacje się pojawiają, kiedy szukamy upominku dla znajomego, lub świeżo poznanego współpracownika. Jednak wtedy masz okazję lepiej poznać ludzi z którymi przebywasz i wypytać się o ich hobby.

Szukaj pomysłów w Internecie

W sieci znajdziesz nie tylko masę artykułów dotyczących pomysłów na prezenty, lecz również możesz korzystać z dyskusji, na których inni ludzie wzajemnie wymieniają się doświadczeniami z podarunkami. Dzięki temu dowiesz się czy wielofunkcyjny scyzoryk spodobał się bratu @agnes 17, a także dlaczego kupowanie 40-latce kremu przeciwzmarszczkowego nie jest bezpieczne. Poza tym możesz samodzielnie założyć wątek, w którym opiszesz dla kogo szukasz upominku i z pewnością zyskasz kilka dobrych porad. Warto również przejrzeć rozmaite strony prezentujące najnowsze gadżety, zarówno te technologiczne, jak również akcesoria do domu. Można także zajrzeć do sklepów internetowych specjalizujących się w śmiesznych drobiazgach, lub koszulkach z możliwością wymyślenia własnego wzoru nadruku ­–  w ten sposób stworzysz wyjątkowo spersonalizowany prezent.

Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę

Kupowanie prezentu w dniu, w którym mamy go wręczać nigdy nie jest dobrym pomysłem. Może się wówczas okazać, że nie posiadamy odpowiedniej ilości czasu, żeby wymyślić coś oryginalnego i zupełnym przypadkiem kupimy upominek-niewypał. Wcześniej wydawał Ci się ładny i praktyczny, lecz w momencie przekazania podarunku czujesz, że coś jest nie tak… Faktycznie, sweterek z kotkiem naprawdę może chwycić za serce, ale niekoniecznie wujka Henryka, który od lat zajmuje się prowadzeniem firmy budowlanej. Zaplanuj sobie wszystkie nadchodzące wydarzenia i postaraj się kupić prezent tydzień wcześniej – będziesz miał dość czasu, żeby go ewentualnie zamienić na coś innego. Natomiast wybierając zakup przez Internet, pamiętaj, żeby uwzględnić w swoich przemyśleniach czas dostarczenia paczki – nie będziesz się wówczas musiał tłumaczyć bratankowi w dniu urodzin, że jego tor wyścigowy nie doszedł w terminie.

Postaw na klasykę

Jeżeli zawiodą już wszystkie sposoby i nadal pozostaniesz bez prezentu, a urodziny lub święta tuż tuż, wówczas należy wybrać klasyczny upominek. Nie znam nikogo, kto nie ucieszyłby się z butelki dobrego alkoholu lub bukietu pięknych kwiatów. Sprawdzą się tu również książki, najlepiej świeżutkie bestsellery, których jeszcze nikt nie zdążył zakupić, jak również elegancki koszyk podarunkowy z ekskluzywnymi artykułami. Zdecydowanym atutem takich upominków jest fakt, że nie musisz się zastanawiać nad wyrzuceniem paragonu, bo nikt nie będzie chciał zwrócić dobrej whisky lub belgijskiej czekolady. Jeśli szukasz inspiracji w tym temacie, znajdziesz ją tutaj.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze