Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jak uniknąć kupowania nieudanych prezentów

Rozrywka

Czy zdarzyło Ci się kiedyś dostać na urodziny prezent, który nie przypadł Ci do gustu? A może każdego roku pod choinką znajdujesz kolejne pary skarpetek? Wiesz zatem, że nieprzemyślane prezenty nie tylko nie sprawiają radości, ale czasem potrafią również wzbudzić konsternację. Co zatem należy wybierać, aby obdarowana przez nas osoba doceniła podarunek?

Poznaj zainteresowania swoich bliskich

Sprawa jest stosunkowo łatwa kiedy kupujemy prezent dla siostry, ojca czy dziadka – w końcu znamy ich od urodzenia i wiemy czym się pasjonują. Warto zatem wybrać prezent, który pogłębi lub pomoże rozwijać zainteresowania. Osoba, która wiecznie coś rysuje z pewnością doceni płótno oraz komplet farb, natomiast nastolatka namiętnie słuchająca Justina Biebera ucieszy się z wielkiego plakatu swojego idola. Komplikacje się pojawiają, kiedy szukamy upominku dla znajomego, lub świeżo poznanego współpracownika. Jednak wtedy masz okazję lepiej poznać ludzi z którymi przebywasz i wypytać się o ich hobby.

Szukaj pomysłów w Internecie

W sieci znajdziesz nie tylko masę artykułów dotyczących pomysłów na prezenty, lecz również możesz korzystać z dyskusji, na których inni ludzie wzajemnie wymieniają się doświadczeniami z podarunkami. Dzięki temu dowiesz się czy wielofunkcyjny scyzoryk spodobał się bratu @agnes 17, a także dlaczego kupowanie 40-latce kremu przeciwzmarszczkowego nie jest bezpieczne. Poza tym możesz samodzielnie założyć wątek, w którym opiszesz dla kogo szukasz upominku i z pewnością zyskasz kilka dobrych porad. Warto również przejrzeć rozmaite strony prezentujące najnowsze gadżety, zarówno te technologiczne, jak również akcesoria do domu. Można także zajrzeć do sklepów internetowych specjalizujących się w śmiesznych drobiazgach, lub koszulkach z możliwością wymyślenia własnego wzoru nadruku ­–  w ten sposób stworzysz wyjątkowo spersonalizowany prezent.

Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę

Kupowanie prezentu w dniu, w którym mamy go wręczać nigdy nie jest dobrym pomysłem. Może się wówczas okazać, że nie posiadamy odpowiedniej ilości czasu, żeby wymyślić coś oryginalnego i zupełnym przypadkiem kupimy upominek-niewypał. Wcześniej wydawał Ci się ładny i praktyczny, lecz w momencie przekazania podarunku czujesz, że coś jest nie tak… Faktycznie, sweterek z kotkiem naprawdę może chwycić za serce, ale niekoniecznie wujka Henryka, który od lat zajmuje się prowadzeniem firmy budowlanej. Zaplanuj sobie wszystkie nadchodzące wydarzenia i postaraj się kupić prezent tydzień wcześniej – będziesz miał dość czasu, żeby go ewentualnie zamienić na coś innego. Natomiast wybierając zakup przez Internet, pamiętaj, żeby uwzględnić w swoich przemyśleniach czas dostarczenia paczki – nie będziesz się wówczas musiał tłumaczyć bratankowi w dniu urodzin, że jego tor wyścigowy nie doszedł w terminie.

Postaw na klasykę

Jeżeli zawiodą już wszystkie sposoby i nadal pozostaniesz bez prezentu, a urodziny lub święta tuż tuż, wówczas należy wybrać klasyczny upominek. Nie znam nikogo, kto nie ucieszyłby się z butelki dobrego alkoholu lub bukietu pięknych kwiatów. Sprawdzą się tu również książki, najlepiej świeżutkie bestsellery, których jeszcze nikt nie zdążył zakupić, jak również elegancki koszyk podarunkowy z ekskluzywnymi artykułami. Zdecydowanym atutem takich upominków jest fakt, że nie musisz się zastanawiać nad wyrzuceniem paragonu, bo nikt nie będzie chciał zwrócić dobrej whisky lub belgijskiej czekolady. Jeśli szukasz inspiracji w tym temacie, znajdziesz ją tutaj.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze