Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kopalnie już w XIII wieku niszczyły środowisko

Nauka i Technologie

Kopanie srebra, eksploatowane w Chinach w czasach dynastii Yuan (w latach 1271-1368 r.) odpowiadały za zanieczyszczenia wód metalami ciężkimi. Zanieczyszczenia 3-4 razy przekraczały wartości, będące wynikiem współczesnej aktywności górniczej.

Intensywna eksploatacja złóż srebra wynikała z faktu, że kontrolujący wydobycie Mongołowie potrzebowali kruszcu do bicia własnych monet, a podatki z produkcji srebra pokrywały niemal połowę wpływów z prowincji Junnan.

Jeden z badaczy, Aubrey Hillman, tak podsumował to odkrycie: „Nasze odkrycia są unikatowe. O ile preindustrialne zanieczyszczenia wykrywano w osadach jeziornych wielu okresów i regionów świata, o tyle zaledwie parę studiów wskazało, że były one wyższe od współczesnych.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/dynastia-Yuan-kopalnie-srebra-metalurgia-Junnan-zanieczyszcznie-jezioro-Er-Hai-Aubrey-Hillman,21999

Udostępnij

YouTube ma miliard użytkowników, ale mało zarabia

Nauka i Technologie filmy Google Hosting Internet Materiały wideo streaming Wideo Wideo w Internecie YouTube

YouTube został kupiony przez Google’a w 2006 roku za 1,65 mld dolarów. Obecnie, mając miliard użytkowników, serwis odnotował 4 mld dolarów przychodu, co oznacza, że prawie nie zarabia – większość zarobionych pieniędzy pochłania utrzymanie infrastruktury, potrzebnej do działania YouTube’a.

Problemem serwisu jest również struktura widzów. Zaledwie 9 proc. użytkowników odpowiada za 85 proc. wyświetleń. Są to głownie nastolatkowie, przez co serwis nie jest atrakcyjny dla wszystkich reklamodawców i odpowiada za tylko 6 proc. reklam, sprzedawanych przez Google’a.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/media-strumieniowe/2015/02/youtube-ledwo-na-siebie-zarabia

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/media-strumieniowe/2015/02/youtube-ledwo-na-siebie-zarabia