Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

YouTube ma miliard użytkowników, ale mało zarabia

Nauka i Technologie

YouTube został kupiony przez Google’a w 2006 roku za 1,65 mld dolarów. Obecnie, mając miliard użytkowników, serwis odnotował 4 mld dolarów przychodu, co oznacza, że prawie nie zarabia – większość zarobionych pieniędzy pochłania utrzymanie infrastruktury, potrzebnej do działania YouTube’a.

Problemem serwisu jest również struktura widzów. Zaledwie 9 proc. użytkowników odpowiada za 85 proc. wyświetleń. Są to głownie nastolatkowie, przez co serwis nie jest atrakcyjny dla wszystkich reklamodawców i odpowiada za tylko 6 proc. reklam, sprzedawanych przez Google’a.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/media-strumieniowe/2015/02/youtube-ledwo-na-siebie-zarabia

Udostępnij

Baltic Highway – najszybszy światłowód w Europie Wsch.

Nauka i Technologie bałtyk estonia Internet litwa lotwa Niemcy polska Światłowód Transfer danych

Rozpoczął pracę światłowód Baltic Highway. To połączenie o długości ponad 3000 kilometrów łączy pięć europejskich stolic: Berlin, Warszawę, Wilno, Rygę i Tallin. Połączenie ma przepustowość aż 9,6 Tbit/s.

Światłowód jest przedsięwzięciem firm z trzech krajów bałtyckich, które wbudowały go w infrastrukturę, jak np. linie energetyczne czy gazociągi. Budowa trwała pięć lat, jednak światłowód zostanie w najbliższym czasie przedłużony – jego odnogi sięgną do Petersburga, na Białoruś i do Finlandii z jednej i do Brukseli oraz Paryża z drugiej strony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dostep-do-internetu/2015/02/oto-najszybszy-swiatlowod-w-europie-wschodniej

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dostep-do-internetu/2015/02/oto-najszybszy-swiatlowod-w-europie-wschodniej