Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Będą niemieckie emerytury za pracę w gettach

Polska

Bundestag przyjął ustawę gwarantującą wypłatę świadczeń emerytalnych osobom, które w czasie drugiej wojny światowej żyły w Polsce i pracowały w gettach. Ustawa została uchwalona jednogłośnie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/483977,niemcy-bundestag-beda-emerytury-za-prace-w-gettach.html

Udostępnij

Nowe dowody osobiste już od 1 marca

Polska adres zameldowania dowód osobisty E-administracja obywatel państwo

W nowych dokumentach tożsamości nie będzie już adresu zameldowania, koloru oczu, wzrostu oraz skanu podpisu. Ma to być namacalny dowód na początek nowego podejścia państwa do obywatela i początku e-administracji. Dowody zaczną obowiązywać od niedzieli.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,17490689,0d_1_marca_nowe_dowody_osobiste__Bez_adresu_zameldowania_.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,17490689,0d_1_marca_nowe_dowody_osobiste__Bez_adresu_zameldowania_.html