Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spadek wydobycia i sprzedaży węgla w 2014 roku

Gospodarka

Wydobycie węgla kamiennego w 2014 roku spadła o 5,2 procent, wyniosła 72,5 mln ton. Sprzedaż spadła natomiast o 9,3 procenta. Wzrost w stosunku do roku 2013 zanotowany został tylko w grudniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705487,1182416-Slaby-rok-polskiego-wegla.html

Udostępnij

Grupa Azoty wraca do pomysłu wybudowania elektrowni na gaz

Gospodarka elektrownia elektrownia bezemisyjna elektrownia na gaz Grupa Azoty

Grupa Azoty po pięciu latach wraca do pomysłu budowy elektrowni opalanej gazem z węgla. Elektrownia miałaby pomóc polskim kopalniom, a oprócz energii wytwarzać również surowiec potrzebny do produkcji nawozów. Spółka chce, by elektrownia miała instalację służącą do wychwytywania i składowania CO2. Koszt inwestycji to co najmniej 1 mld euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grupa-azoty-chce-budowac-elektrownie-na-gaz,188,0,1721788.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grupa-azoty-chce-budowac-elektrownie-na-gaz,188,0,1721788.html