Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraińcy i separatyści wycofują ciężkie uzbrojenie

Europa

Ukraińska armia i wspierani przez Rosję separatyści rozpoczęli wycofywanie ciężkiego uzbrojenia z linii frontu. Sztab Generalny ukraińskiego wojska zastrzegł, że jeśli separatyści spróbują ponownie zaatakować, wycofywanie sprzętu może zostać przerwane.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1182474-Strony-konfliktu-wycofuja-bron.html

Udostępnij

Austria: nowe przepisy wymierzone w radykalnych islamistów

Europa Austria islamscy fanatycy muzułmanie

Austriacki parlament przegłosował nowe przepisy dotyczące muzułmanów. Zmiany w prawie mają utrudnić działalność radykalnych grup i ograniczyć ich wpływ na austriackich muzułmanów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/855763,austria-nowe-ograniczenia-dla-radykalnych-islamistow.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/855763,austria-nowe-ograniczenia-dla-radykalnych-islamistow.html