Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pianka na kawie i piwie zapobiega rozlewaniu napojów

Nauka i Technologie

Piana na kawie latte jest nie tylko ozdobą, ale zapobiega chlupotaniu napoju w naczyniu. Podobną rolę spełnia piana na piwie , a zainspirowani tym odkryciem badacze, jak prof. Emilie Dressaire z New York University Polytechnic School of Engineering, postanowili poznać mechanizm ochronnego działania piany.

Testując różne ciecze w laboratoryjnych warunkach dowiedli, że 5-warstwowa piana jest w stanie zmniejszyć wysokość fal na cieczy nawet 10-krotnie. Praktyczne znaczenie tego odkrycia dotyczy jednak nie tylko kawy i piwa. Zdaniem naukowców dzięki niemu można będzie opracować bezpieczniejsze niż obecnie metody transportu ciekłych, niebezpiecznych substancji, jak skroplony gaz czy paliwo rakietowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/pianka-mechanizm-tlumiacy-wylewanie-latte-piwo-tarcie-fala-wysokosc-energia-rozpraszanie-Emilie-Dressaire-Alban-Sauret,21984

Udostępnij

Edycja kolekcjonerska polskiej gry za 1,5 mln złotych

Nauka i Technologie Dying Light Edycja kolekcjonerska Gry gry komputerowe Gry wideo My Apocalypse polska Techland Zombie

Wrocławska firma Techland, wraz z rozpoczęciem sprzedaży gry Dying Light na rynku brytyjskim, przygotowała unikatową, kolekcjonerską edycję swojego dzieła o nazwie My Apocalypse. Ta wersja gry została wyceniona na 250 tys. funtów, czyli niemal 1,5 mln złotych.

W zestawie poza samą grą znajduje się m.in. noktowizor, wycieczka do siedziby twórców gry i spotkanie z nimi, a przede wszystkim dom na wypadek ataku zombie, który zostanie przygotowany przez doświadczoną w budowie różnych schronów firmę Tiger Log Cabins.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news62232.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news62232.html