Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pianka na kawie i piwie zapobiega rozlewaniu napojów

Nauka i Technologie

Piana na kawie latte jest nie tylko ozdobą, ale zapobiega chlupotaniu napoju w naczyniu. Podobną rolę spełnia piana na piwie , a zainspirowani tym odkryciem badacze, jak prof. Emilie Dressaire z New York University Polytechnic School of Engineering, postanowili poznać mechanizm ochronnego działania piany.

Testując różne ciecze w laboratoryjnych warunkach dowiedli, że 5-warstwowa piana jest w stanie zmniejszyć wysokość fal na cieczy nawet 10-krotnie. Praktyczne znaczenie tego odkrycia dotyczy jednak nie tylko kawy i piwa. Zdaniem naukowców dzięki niemu można będzie opracować bezpieczniejsze niż obecnie metody transportu ciekłych, niebezpiecznych substancji, jak skroplony gaz czy paliwo rakietowe.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/pianka-mechanizm-tlumiacy-wylewanie-latte-piwo-tarcie-fala-wysokosc-energia-rozpraszanie-Emilie-Dressaire-Alban-Sauret,21984

Udostępnij

Edycja kolekcjonerska polskiej gry za 1,5 mln złotych

Nauka i Technologie Dying Light Edycja kolekcjonerska Gry gry komputerowe Gry wideo My Apocalypse polska Techland Zombie

Wrocławska firma Techland, wraz z rozpoczęciem sprzedaży gry Dying Light na rynku brytyjskim, przygotowała unikatową, kolekcjonerską edycję swojego dzieła o nazwie My Apocalypse. Ta wersja gry została wyceniona na 250 tys. funtów, czyli niemal 1,5 mln złotych.

W zestawie poza samą grą znajduje się m.in. noktowizor, wycieczka do siedziby twórców gry i spotkanie z nimi, a przede wszystkim dom na wypadek ataku zombie, który zostanie przygotowany przez doświadczoną w budowie różnych schronów firmę Tiger Log Cabins.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news62232.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news62232.html