Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Projekt unii energetycznej jest już gotowy

Gospodarka

Komisja Europejska przedstawiła propozycję unii energetycznej. Według projektu kontrakty energetyczne w UE będą pod lupą Brukseli, ale nie będzie obowiązkowego, wspólnego kupowania gazu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1386684,Jest-projekt-unii-energetycznej-Nie-wszystkie-postulaty-Polski-uwzglednione

Udostępnij

Polska ukarana za źle wydane fundusze rolne

Gospodarka Bruksela fundusze rolne fundusze unijne kara Komisja Europejska

Polska przegrała w luksemburskim sądzie proces z Komisją Europejską. Kara dla Polski związana ze złym wydaniem funduszy rolnych została podtrzymana. Warszawa może jeszcze odwołać się do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, jednak szanse na odzyskanie 34,5 mln euro są nikłe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/483815,polska-przegrala-z-ke-w-sadzie-luksemburgu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/483815,polska-przegrala-z-ke-w-sadzie-luksemburgu.html