Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Valve pokaże własny sprzęt do wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Dwa lata temu Valve – właściciel popularnej platformy Steam, obsługującej cyfrową dystrybucję gier – zapowiedziało serię własnych i tworzonych z międzynarodowymi partnerami sprzętów do gier o nazwie Steam Machines.

Choć premiera tego sprzętu została przełożona, Valve ogłosiło kolejny projekt – SteamVR, czyli urządzenie, zapewniające obsługę wirtualnej rzeczywistości. Poza zapowiedzią to na razie jedyna informacja na temat SteamVR – zgodnie z deklaracjami producenta więcej informacji zdobędziemy podczas zbliżającego się, branżowego Game Developers Conference.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/valve-zapowiada-wlasny-system-vr/

Udostępnij

Oksytocyna ogranicza skutki spożycia alkoholu

Nauka i Technologie alkohol Alkoholizm Choroba alkoholowa hormony Motoryka Nałogi Oksytocyna Szczury Zachowanie zatrucie

Oksytocyna to hormon, odpowiadający m.in. za uczucie miłości i przywiązania. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach wskazują, że jego nieznaną dotąd właściwością może być niwelowanie skutków spożycia alkoholu. Szczury, którym podawano alkohol, wstrzykując jednocześnie oksytocynę nie różniły się zachowaniem i zdolnościami motorycznymi od trzeźwych zwierząt.

Działanie oksytocyny było widoczne do przekroczenia granicznej dawki alkoholu, odpowiadającej – po przeliczeniu na wagę człowieka – butelce wódki. Zdaniem autorów tego odkrycia, w przyszłości będzie można wykorzystać je do opracowania nowych metod leczenia alkoholizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=xkQSlVQMi0M

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/oksytocyna-alkohol-wplyw-szczury-Michael-Bowen,21975

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/oksytocyna-alkohol-wplyw-szczury-Michael-Bowen,21975