Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Valve pokaże własny sprzęt do wirtualnej rzeczywistości

Nauka i Technologie

Dwa lata temu Valve – właściciel popularnej platformy Steam, obsługującej cyfrową dystrybucję gier – zapowiedziało serię własnych i tworzonych z międzynarodowymi partnerami sprzętów do gier o nazwie Steam Machines.

Choć premiera tego sprzętu została przełożona, Valve ogłosiło kolejny projekt – SteamVR, czyli urządzenie, zapewniające obsługę wirtualnej rzeczywistości. Poza zapowiedzią to na razie jedyna informacja na temat SteamVR – zgodnie z deklaracjami producenta więcej informacji zdobędziemy podczas zbliżającego się, branżowego Game Developers Conference.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/valve-zapowiada-wlasny-system-vr/

Udostępnij

Oksytocyna ogranicza skutki spożycia alkoholu

Nauka i Technologie alkohol Alkoholizm Choroba alkoholowa hormony Motoryka Nałogi Oksytocyna Szczury Zachowanie zatrucie

Oksytocyna to hormon, odpowiadający m.in. za uczucie miłości i przywiązania. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach wskazują, że jego nieznaną dotąd właściwością może być niwelowanie skutków spożycia alkoholu. Szczury, którym podawano alkohol, wstrzykując jednocześnie oksytocynę nie różniły się zachowaniem i zdolnościami motorycznymi od trzeźwych zwierząt.

Działanie oksytocyny było widoczne do przekroczenia granicznej dawki alkoholu, odpowiadającej – po przeliczeniu na wagę człowieka – butelce wódki. Zdaniem autorów tego odkrycia, w przyszłości będzie można wykorzystać je do opracowania nowych metod leczenia alkoholizmu.

https://www.youtube.com/watch?v=xkQSlVQMi0M

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/oksytocyna-alkohol-wplyw-szczury-Michael-Bowen,21975

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/oksytocyna-alkohol-wplyw-szczury-Michael-Bowen,21975