Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oksytocyna ogranicza skutki spożycia alkoholu

Nauka i Technologie

Oksytocyna to hormon, odpowiadający m.in. za uczucie miłości i przywiązania. Doświadczenia przeprowadzone na szczurach wskazują, że jego nieznaną dotąd właściwością może być niwelowanie skutków spożycia alkoholu. Szczury, którym podawano alkohol, wstrzykując jednocześnie oksytocynę nie różniły się zachowaniem i zdolnościami motorycznymi od trzeźwych zwierząt.

Działanie oksytocyny było widoczne do przekroczenia granicznej dawki alkoholu, odpowiadającej – po przeliczeniu na wagę człowieka – butelce wódki. Zdaniem autorów tego odkrycia, w przyszłości będzie można wykorzystać je do opracowania nowych metod leczenia alkoholizmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/oksytocyna-alkohol-wplyw-szczury-Michael-Bowen,21975

Udostępnij

Sony reklamuje drogą kartę pamięci dla audiofilów

Nauka i Technologie Audiofile Karty pamięci muzyka Nośniki danych Sony SR-64 XHA Wysoka cena Wysoka jakość

Japońska firma zaprezentowała kartę pamięci SR-64 XHA. Zdaniem producenta, nośnik został skonstruowany w taki sposób, aby zminimalizować zakłócenia podczas odczytu danych i zapewnić możliwie wysoką jakość odtwarzanej z niego muzyki.

Karta o pojemności 64 GB została wyceniona na 160 dolarów, czyli około pięciokrotnie drożej od podobnych nośników. Produkt Sony spotkał się w mediach z powszechną krytyką jako gadżet, którego cena nie znajduje uzasadnienia w jakości i parametrach technicznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/sony-sr-64hxa-karta-pamieci-dla-audiofilow.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/sony-sr-64hxa-karta-pamieci-dla-audiofilow.html