Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Egipt dba o turystów z Rosji

Finanse

Egipt jest zainteresowany przyciągnięciem rosyjskich turystów, dlatego planuje umożliwienie turystom z Rosji płacenia w Egipcie rublami. Oficjalnego porozumienia w tej sprawie jeszcze nie ma, jednak, jak zapewnił Władimir Putin, Rosja i Egipt pracują już nad dokumentem pozwalającym na rozliczanie operacji finansowych między obydwoma krajami w ich własnych walutach narodowych.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033801,title,Rosjanie-zaplaca-w-Egipcie-rublami-Nieoczekiwany-skutek-sankcji,wid,17272609,wiadomosc.html

Udostępnij

Frankowicze odgywają się na bankach

Finanse banki frank szwajcarski kredyt waluta zadłużenie

Osoby zadłużone w szwajcarskiej walucie zamierzają zlikwidować konta i zabrać wszystkie oszczędności z banków, w których zaciągnęli kredyty we frankach. Namawiają do tego również znajomych i członków rodziny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/483664,zadluzeni-we-frankach-maja-plan-odegrania-sie-na-bankach.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/483664,zadluzeni-we-frankach-maja-plan-odegrania-sie-na-bankach.html