Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Algorytm Microsoftu przewidział zdobywców Oscarów

Nauka i Technologie

Należące do Microsoftu, nowojorskie laboratorium Big Data wykorzystało posiadane algorytmy i dane do przewidzenia, jakie filmy zdobędą statuetkę Oscara w określonych kategoriach. Odpowiedzi udzielał należący do Microsoftu i stosowany w urządzeniach mobilnych asystent głosowy, Cortana.

Algorytmy firmy z Redmond okazały się bardzo skuteczne – Cortana wytypowała prawidłowo 21 z 24 laureatów. To samo laboratorium Microsoftu zasłynęło w 2012 roku przewidywaniem wyników amerykańskich wyborów, trafnie prognozując wynik dla 49 z 50 stanów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62192.html

Udostępnij

OS X to najbardziej dziurawy system operacyjny 2014 r.

Nauka i Technologie Apple bezpieczeństwo Cupertino iOS linux Luki bezpieczeństwa Microsoft oprogramowanie OS X Redmond Systemu operacyjne windows

Raport, opublikowany przez zajmującą się bezpieczeństwem komputerowym firmę GFI wskazuje, że najwięcej groźnych luk odnaleziono w poprzednim roku w systemie operacyjnym Apple’a. W OS X wykryto 147 błędów, z czego 64 stanowiło istotne niebezpieczeństwo dla użytkownika. Na drugim miejscu pod względem liczby wykrytych luk również znalazł się produkt Apple’a – mobilny system iOS.

Warto przy tym podkreślić, że poza liczbą wykrytych luk liczy się również szybkość reakcji na informacje o zagrożeniach, a w tej kwestii Apple działa bez zastrzeżeń. Powszechnie kojarzony z zagrożeniami system Windows (Microsoft Windows Server 2008) znalazł się dopiero na czwartym miejscu. Pozornie dobry wynik Microsoftu jest jednak efektem rozdrobnienia tej platformy, ponieważ statystyki dla każdej wersji systemu liczone są oddzielnie. Łączna liczba błędów, odnalezionych w różnych edycjach Windowsa sięga 250.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html