Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Algorytm Microsoftu przewidział zdobywców Oscarów

Nauka i Technologie

Należące do Microsoftu, nowojorskie laboratorium Big Data wykorzystało posiadane algorytmy i dane do przewidzenia, jakie filmy zdobędą statuetkę Oscara w określonych kategoriach. Odpowiedzi udzielał należący do Microsoftu i stosowany w urządzeniach mobilnych asystent głosowy, Cortana.

Algorytmy firmy z Redmond okazały się bardzo skuteczne – Cortana wytypowała prawidłowo 21 z 24 laureatów. To samo laboratorium Microsoftu zasłynęło w 2012 roku przewidywaniem wyników amerykańskich wyborów, trafnie prognozując wynik dla 49 z 50 stanów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62192.html

Udostępnij

OS X to najbardziej dziurawy system operacyjny 2014 r.

Nauka i Technologie Apple bezpieczeństwo Cupertino iOS linux Luki bezpieczeństwa Microsoft oprogramowanie OS X Redmond Systemu operacyjne windows

Raport, opublikowany przez zajmującą się bezpieczeństwem komputerowym firmę GFI wskazuje, że najwięcej groźnych luk odnaleziono w poprzednim roku w systemie operacyjnym Apple’a. W OS X wykryto 147 błędów, z czego 64 stanowiło istotne niebezpieczeństwo dla użytkownika. Na drugim miejscu pod względem liczby wykrytych luk również znalazł się produkt Apple’a – mobilny system iOS.

Warto przy tym podkreślić, że poza liczbą wykrytych luk liczy się również szybkość reakcji na informacje o zagrożeniach, a w tej kwestii Apple działa bez zastrzeżeń. Powszechnie kojarzony z zagrożeniami system Windows (Microsoft Windows Server 2008) znalazł się dopiero na czwartym miejscu. Pozornie dobry wynik Microsoftu jest jednak efektem rozdrobnienia tej platformy, ponieważ statystyki dla każdej wersji systemu liczone są oddzielnie. Łączna liczba błędów, odnalezionych w różnych edycjach Windowsa sięga 250.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html