Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjsko-węgierski kontrakt narusza prawo

Gospodarka

Kontrakt atomowy Moskwy i Budapesztu może naruszać prawo antymonopolowe – podaje „Financial Times”. Jeśli tak jest, Komisja Europejska będzie mogła zablokować realizację projektu i budowę dwóch reaktorów w węgierskiej elektrowni atomowej w Paksie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17472081,_FT___Rosyjsko_wegierski_kontrakt_atomowy_narusza.html

Udostępnij

Największe rosyjskie spółki straciły połowę wartości

Gospodarka firmy publiczne rosja spadek wartości spółki wartość rynkowa

Przez ostatni rok największe gieldowe firmy w Rosji straciły ponad połowę wartości rynkowej. Ze stu spółek badanych przez agencję RIA Rating tylko dwanaście zanotowało wzrost wartości. Najdroższą firmą nadal pozostaje Gazprom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1041273,title,Rosyjskie-spolki-stracily-polowe-wartosci,wid,17279352,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1041273,title,Rosyjskie-spolki-stracily-polowe-wartosci,wid,17279352,wiadomosc.html