Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

OS X to najbardziej dziurawy system operacyjny 2014 r.

Nauka i Technologie

Raport, opublikowany przez zajmującą się bezpieczeństwem komputerowym firmę GFI wskazuje, że najwięcej groźnych luk odnaleziono w poprzednim roku w systemie operacyjnym Apple’a. W OS X wykryto 147 błędów, z czego 64 stanowiło istotne niebezpieczeństwo dla użytkownika. Na drugim miejscu pod względem liczby wykrytych luk również znalazł się produkt Apple’a – mobilny system iOS.

Warto przy tym podkreślić, że poza liczbą wykrytych luk liczy się również szybkość reakcji na informacje o zagrożeniach, a w tej kwestii Apple działa bez zastrzeżeń. Powszechnie kojarzony z zagrożeniami system Windows (Microsoft Windows Server 2008) znalazł się dopiero na czwartym miejscu. Pozornie dobry wynik Microsoftu jest jednak efektem rozdrobnienia tej platformy, ponieważ statystyki dla każdej wersji systemu liczone są oddzielnie. Łączna liczba błędów, odnalezionych w różnych edycjach Windowsa sięga 250.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html

Udostępnij

Sukces paywalla Agory. Polacy chcą płacić za treści

Nauka i Technologie Agora Gazeta Gazeta Wyborcza media Media w Internecie. Paywall Piractwo Płatne treści Płatny dostęp

Większość tekstów, publikowanych w serwisie Wyborcza.pl znajduje się za paywallem. To rodzaj zabezpieczenia, za sprawą którego użytkownik może bezpłatnie przeczytać tylko kilka artykułów w miesiącu, a za dostęp do pozostałych powinien zapłacić. Tym, co zwracało uwagę branżowych mediów po uruchomieniu paywalla był fakt, że można było go w prosty sposób obejść i mieć dostęp do treści bez potrzeby płacenia za nie.

Czas pokazuje, że była to skuteczna strategia. Celowa nieszczelność zabezpieczeń sprawiła, że teksty mogły być rozpowszechniane m.in. za pomocą różnych serwisów społecznościowych. Założony wynik 40 tys. płatnych subskrybentów na koniec 2014 roku został przekroczony – z płatnego dostępu do serwisu Wyborcza.pl korzystało pod koniec 2014 roku aż 55 tys. użytkowników.

Uzyskane wyniki wskazują, że rośnie grupa użytkowników gotowych płacić za dobra niematerialne. Jedną z metod na zdobycie takich klientów jest zaoferowanie im wygodnej i prostej metody płatności.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html