Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

OS X to najbardziej dziurawy system operacyjny 2014 r.

Nauka i Technologie

Raport, opublikowany przez zajmującą się bezpieczeństwem komputerowym firmę GFI wskazuje, że najwięcej groźnych luk odnaleziono w poprzednim roku w systemie operacyjnym Apple’a. W OS X wykryto 147 błędów, z czego 64 stanowiło istotne niebezpieczeństwo dla użytkownika. Na drugim miejscu pod względem liczby wykrytych luk również znalazł się produkt Apple’a – mobilny system iOS.

Warto przy tym podkreślić, że poza liczbą wykrytych luk liczy się również szybkość reakcji na informacje o zagrożeniach, a w tej kwestii Apple działa bez zastrzeżeń. Powszechnie kojarzony z zagrożeniami system Windows (Microsoft Windows Server 2008) znalazł się dopiero na czwartym miejscu. Pozornie dobry wynik Microsoftu jest jednak efektem rozdrobnienia tej platformy, ponieważ statystyki dla każdej wersji systemu liczone są oddzielnie. Łączna liczba błędów, odnalezionych w różnych edycjach Windowsa sięga 250.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl//news62168.html

Udostępnij

Sukces paywalla Agory. Polacy chcą płacić za treści

Nauka i Technologie Agora Gazeta Gazeta Wyborcza media Media w Internecie. Paywall Piractwo Płatne treści Płatny dostęp

Większość tekstów, publikowanych w serwisie Wyborcza.pl znajduje się za paywallem. To rodzaj zabezpieczenia, za sprawą którego użytkownik może bezpłatnie przeczytać tylko kilka artykułów w miesiącu, a za dostęp do pozostałych powinien zapłacić. Tym, co zwracało uwagę branżowych mediów po uruchomieniu paywalla był fakt, że można było go w prosty sposób obejść i mieć dostęp do treści bez potrzeby płacenia za nie.

Czas pokazuje, że była to skuteczna strategia. Celowa nieszczelność zabezpieczeń sprawiła, że teksty mogły być rozpowszechniane m.in. za pomocą różnych serwisów społecznościowych. Założony wynik 40 tys. płatnych subskrybentów na koniec 2014 roku został przekroczony – z płatnego dostępu do serwisu Wyborcza.pl korzystało pod koniec 2014 roku aż 55 tys. użytkowników.

Uzyskane wyniki wskazują, że rośnie grupa użytkowników gotowych płacić za dobra niematerialne. Jedną z metod na zdobycie takich klientów jest zaoferowanie im wygodnej i prostej metody płatności.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html