Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ewakuacja 500 górników w RPA z powodu pożaru

Świat

W kopalni złota w pobliżu Carletonville w RPA wybuchł pożar. Pod ziemią znajdowało się wtedy około 500 górników. Ogień odciął im drogę powrotną na powierzchnię, ale ostatecznie wszyscy pracownicy zostali ewakuowani.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1384089,RPA-500-gornikow-ewakuowanych-z-powodu-pozaru

Udostępnij

„Nowaja Gazieta”: Moskwa już rok temu miała plan ataku na Ukrainę

Świat moskwa Nowaja Gazieta plan ataku ukraina

Jeszcze przed obaleniem byłego prezydenta Wiktora Janukowycza Moskwa ustaliła plan ataku na Ukrainę. Rosyjska „Nowaja Gazieta” dotarła do dokumentów przedstawiających strategię działań wojennych. Według redaktora naczelnego czasopisma plany powstały między 4 a 15 lutego 2014 roku.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowaja-gazieta-kreml-mial-plan-ataku-na-ukraine-juz-przed-rokiem/hf2k8

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nowaja-gazieta-kreml-mial-plan-ataku-na-ukraine-juz-przed-rokiem/hf2k8