Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oscary: „Ida” najlepszym filmem nieanglojęzycznym

Polska

Polski film „Ida” był nominowany w dwóch kategoriach. Ostatecznie otrzymał nagrodę za najlepszy film nieanglojęzyczny. Dwa nominowane polskie dokumenty krótkometrażowe Oscara jednak nie otrzymały.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,17470513,Oscary_2015___Ida__z_Oscarem__Triumfatorami__Birdman_.html

Udostępnij

300 mln na stypendia dla najzdolniejszych

Polska ministerstwo studia za granicą stypendia

Na stypendia na zagraniczne studia rząd ma zamiar przeznaczyć 300 mln zł. Po studiach absolwent będzie miał obowiązek przepracowania w Polsce przynajmniej 5 lat. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska w rozmowie z IAR powiedziała, że  związku ze wzrostem popularności zagranicznych studiów, resort nauki chce w ten sposób wspomóc najzdolniejszych studentów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/edukacja/300-mln-zl-na-stypendia-dla-najlepszych-studentow/516hk

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/edukacja/300-mln-zl-na-stypendia-dla-najlepszych-studentow/516hk