Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

30-procentowa dewaluacja waluty Azerbejdżanu

Finanse

Bank Centralny Azerbejdżanu zdewaluował krajową walutę, dewaluacji manata o 33,5 procent w stosunku do dolara amerykańskiego. Takie działanie ma zwiększyć dywersyfikację gospodarki, wzmocnić jej potencjał eksportowy i konkurencyjność.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.pb.pl/4000620,60663,azerbejdzan-ponad-30-procentowa-dewaluacja-krajowej-waluty?dimension=797

Udostępnij

Grecja będzie się reformować i dostawać wsparcie

Finanse Ateny dług finanse Unia Europejska

Program wsparcia dla Grecji zostanie przedłużony o cztery miesiące, a Ateny przeprowadzą konieczne reformy – te uzgodnienia znalazły się w dokumencie podpisanym przez ministrów finansów krajów strefy euro w Brukseli. Plan pierwszych reform zostanie przedstawiony przez władze Grecji w poniedziałek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1381543,Grecja-i-eurostrefa-porozumialy-sie-ws-pomocy-Ateny-otrzymaja-pomoc-godza-sie-na-reformy

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1381543,Grecja-i-eurostrefa-porozumialy-sie-ws-pomocy-Ateny-otrzymaja-pomoc-godza-sie-na-reformy