Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sukces paywalla Agory. Polacy chcą płacić za treści

Nauka i Technologie

Większość tekstów, publikowanych w serwisie Wyborcza.pl znajduje się za paywallem. To rodzaj zabezpieczenia, za sprawą którego użytkownik może bezpłatnie przeczytać tylko kilka artykułów w miesiącu, a za dostęp do pozostałych powinien zapłacić. Tym, co zwracało uwagę branżowych mediów po uruchomieniu paywalla był fakt, że można było go w prosty sposób obejść i mieć dostęp do treści bez potrzeby płacenia za nie.

Czas pokazuje, że była to skuteczna strategia. Celowa nieszczelność zabezpieczeń sprawiła, że teksty mogły być rozpowszechniane m.in. za pomocą różnych serwisów społecznościowych. Założony wynik 40 tys. płatnych subskrybentów na koniec 2014 roku został przekroczony – z płatnego dostępu do serwisu Wyborcza.pl korzystało pod koniec 2014 roku aż 55 tys. użytkowników.

Uzyskane wyniki wskazują, że rośnie grupa użytkowników gotowych płacić za dobra niematerialne. Jedną z metod na zdobycie takich klientów jest zaoferowanie im wygodnej i prostej metody płatności.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html

Udostępnij

Działa pierwszy dwustronny bankomat bitcoin w Polsce

Nauka i Technologie banki bankomat bitcoin Bitcoinomat dane osobowe Kryptowaluty Poufność

W Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie rozpoczął działalność pierwszy dwustronny, bictoinowy bankomat w Polsce. Tym, co wyróżnia go od wcześniejszych urządzeń tego typu, jest możliwość zarówno kupowania, jak i sprzedaży bitcoinów. Operatorem sprzętu jest firma Bitcoinomat.pl, która pobiera 5 proc. od wartości każdej transakcji.

O nowym urządzeniu mówi Andrzej Głowacki, właściciel Bitcoinomat.pl: „Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości (…) misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrowa na giełdach, podawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe – trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://bitmon.pl/aktualnosci/item/1642-otwarto-pierwszy-dwustronny-bankomat-bitcoin-w-polsce

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://bitmon.pl/aktualnosci/item/1642-otwarto-pierwszy-dwustronny-bankomat-bitcoin-w-polsce