Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sukces paywalla Agory. Polacy chcą płacić za treści

Nauka i Technologie

Większość tekstów, publikowanych w serwisie Wyborcza.pl znajduje się za paywallem. To rodzaj zabezpieczenia, za sprawą którego użytkownik może bezpłatnie przeczytać tylko kilka artykułów w miesiącu, a za dostęp do pozostałych powinien zapłacić. Tym, co zwracało uwagę branżowych mediów po uruchomieniu paywalla był fakt, że można było go w prosty sposób obejść i mieć dostęp do treści bez potrzeby płacenia za nie.

Czas pokazuje, że była to skuteczna strategia. Celowa nieszczelność zabezpieczeń sprawiła, że teksty mogły być rozpowszechniane m.in. za pomocą różnych serwisów społecznościowych. Założony wynik 40 tys. płatnych subskrybentów na koniec 2014 roku został przekroczony – z płatnego dostępu do serwisu Wyborcza.pl korzystało pod koniec 2014 roku aż 55 tys. użytkowników.

Uzyskane wyniki wskazują, że rośnie grupa użytkowników gotowych płacić za dobra niematerialne. Jedną z metod na zdobycie takich klientów jest zaoferowanie im wygodnej i prostej metody płatności.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://di.com.pl/news/51569,0,Nieszczelny_paywall_Wyborczej_lepszy_niz_sadzono_-_55_tys_aktywnych_subskrypcji-Marcin_Maj.html

Udostępnij

Działa pierwszy dwustronny bankomat bitcoin w Polsce

Nauka i Technologie banki bankomat bitcoin Bitcoinomat dane osobowe Kryptowaluty Poufność

W Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie rozpoczął działalność pierwszy dwustronny, bictoinowy bankomat w Polsce. Tym, co wyróżnia go od wcześniejszych urządzeń tego typu, jest możliwość zarówno kupowania, jak i sprzedaży bitcoinów. Operatorem sprzętu jest firma Bitcoinomat.pl, która pobiera 5 proc. od wartości każdej transakcji.

O nowym urządzeniu mówi Andrzej Głowacki, właściciel Bitcoinomat.pl: „Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości (…) misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrowa na giełdach, podawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe – trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://bitmon.pl/aktualnosci/item/1642-otwarto-pierwszy-dwustronny-bankomat-bitcoin-w-polsce

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://bitmon.pl/aktualnosci/item/1642-otwarto-pierwszy-dwustronny-bankomat-bitcoin-w-polsce