Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polskie miasta nieprzyjazne niepełnosprawnym

Polska

Polskie miasta nie liczą się z potrzebami osób niepełnosprawnych, alarmuje raport opracowany przez krakowską Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Autorzy raportu przyjrzeli się głównie budynkom użyteczności publicznej. Okazało się, że pod względem dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych żadne z polskich miast nie ma się czym poszczycić.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/miazdzacy-raport-na-temat-polskich-miast/f6crr

Udostępnij

Rolnicy pozostali na noc pod Kancelarią Premiera

Polska kancelaria premiera protest rolnicy Warszawa zielone miasteczko

Protestujący rolnicy już drugi dzień przebywają w Warszawie. Minioną noc spędzili przed Kancelarią Premier Ewy Kopacz. Założyli w tym miejscu tzw. „zielone miasteczko”. Rolnicy domagają sie spotkania z panią premier.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/483455,warszawa-rolnicy-spedza-noc-przed-kancelaria-premiera.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/483455,warszawa-rolnicy-spedza-noc-przed-kancelaria-premiera.html