Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Troll patentowy zmusił Samsunga do wypłaty 15 mln dol.

Nauka i Technologie

Firma Rembrandt IP jest znana jako tzw. troll patentowy. Choć sama niczego nie produkuje, skupuje patenty po to, by wykorzystywać je w sądowych bataliach z różnymi firmami. Ofiarą tej praktyki padł niedawno Samsung, a przedmiotem sporu okazała się technologia, zbliżona pod względem działania do Bluetootha. Co istotne, Rembrandt IP nie pozwała twórcy Bluetootha, czyli firmy Ericsson, ale firmę, która dawała nadzieję na wypłatę większego odszkodowania, czyli Samsunga.

Koreański producent – podobnie jak większość producentów telefonów – wykorzystuje Bluetootha w wielu modelach swoich urządzeń. Sąd miasta Marshall w Teksasie uznał, że w tym przypadku rzeczywiście doszło do naruszenia patentu i nakazał Samsungowi zapłatę ponad 15 mln dolarów. Wyrok ten stanowi zachętę do kolejnych pozwów – nieoficjalne informacje wskazują, że kolejną, pozwaną o naruszenia patentu firmą będzie BlackBerry.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dobreprogramy.pl/Trolle-patentowe-maja-sie-dobrze-Samsung-za-Bluetootha-zaplaci-15-mln-dolarow,News,61125.html

Udostępnij

Project Titan: media spekulują na temat samochodu Apple

Nauka i Technologie Apple Cupertino motoryzacja Project Titan samochód Samochód elektryczny transport Wall Street Journal WSJ

Nowojorski „The Wall Street Journal” twierdzi, że Apple pracuje nad własnym, elektrycznym samochodem. Doniesienia te gazeta opiera na analizie zatrudnionego przez Apple’a personelu. Firma z Cupertino nie tylko poszukuje pracowników, związanych z branżą motoryzacyjną, ale zatrudniła już kilkaset takich osób.

Część z nich pracuje obecnie pod kierunkiem Steve’a Zadesky’ego, byłego inżyniera Forda. Co więcej, Apple już teraz zatrudnia około 50 osób, związanych poprzednio z innym, znanym producentem samochodów elektrycznych, Tesla Motors.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/wsj-apple-pracuje-nad-elektrycznym-samochodem/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/wsj-apple-pracuje-nad-elektrycznym-samochodem/