Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Poważne traktowanie rozmów z Putinem to farsa

Polityka

napisał niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. „Czasami dyplomacja staje się dziedziną osobliwą. Niemiecka kanclerz oraz prezydenci Francji i Ukrainy skontaktowali się w czwartek ze swoim rosyjskim kolegą w celu omówienia trwających walk w Donbasie. Na zakończenie wszystkie strony zapewniły, że podtrzymują ustalenia umowy o rozejmie z Mińska – tak jakby ta umowa nie została właśnie rozstrzelana na kawałki przez separatystów podczas bitwy w Donbasie”, Gazeta określiła rozmowy z prezydentem Putinem jako farsę, wobec oczywistego faktu agresji Rosji na Ukrainie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,20523,sz-dyplomatyczne-zabiegi-na-ukrainie-farsa.html

Udostępnij

PO wyda na kampanię prezydencką 10 mln zł

Polityka Bronisław Komorowski kampania po wybory prezydenckie

Platforma Obywatelska przeznaczyła na razie 10 mln zł na kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego. Do takich informacji dotarła Polska Agencja Prasowa. Platforma nie wyklucza zwiększenia tej kwoty w razie potrzeby.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1382328,Nieoficjalnie-na-kampanie-Bronislawa-Komorowskiego-PO-wyda-10-mln-zl

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1382328,Nieoficjalnie-na-kampanie-Bronislawa-Komorowskiego-PO-wyda-10-mln-zl