Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

AGH instaluje najszybszy w Polsce komputer Prometheus

Nauka i Technologie

Instalacja Prometheusa rozpoczęła się w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH. Moc obliczeniowa krakowskiego superkomputera ma wynosić niemal 1,7 petaflopsa. Zapewni ją ponad 1700 serwerów, dostarczonych przez firmę HP, połączonych siecią o przepustowości 56 Gb/s.

Superkomputer będzie dysponował ponad 41 tysiącami procesorów Intel Haswell i 215 TB pamięci operacyjnej. Zostaną do niego podpięte systemy plików o pojemności 10 PB. Komputer ma służyć naukowcom z różnych dziedzin chemii, fizyki, astrofizyki, biologii, energetyki, nanotechnologii i medycyny.

Jego budowę skomentował dyrektor Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, prof. Kazimierz Wiatr: „Prometheus będzie największym superkomputerem w historii Polski – obecnie zająłby 30. miejsce na liście najszybszych na świecie. Ta wielka maszyna będzie służyła polskiej nauce.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,17456031,Krakow__Trwa_instalacja_najszybszego_w_kraju_superkomputera.html

Udostępnij

Lenovo instalowało adware w swoich laptopach

Nauka i Technologie Adware chiny Internet Laptopy Lenovo Naruszenia prywatności prywatność reklamy skandal Superfish wyszukiwarka Złośliwe oprogramowanie

Chińska firma Lenovo przyznała, że w produkowanych przez nią laptopach było instalowane fabrycznie adware – oprogramowanie wyświetlające reklamy w czasie, gdy użytkownik korzystał w przeglądarce z wyszukiwarki internetowej.

Choć oprogramowanie dołączane przez Chińczyków nie wyrządzało żadnych szkód, to przechwytywało i modyfikowało wiadomości wysyłane pomiędzy użytkownikiem a wyszukiwarką. Ujawnienie tych praktyk spotkało się z szerokim potępieniem w mediach. Odpowiadając na zarzuty Lenovo tłumaczy, że oprogramowanie o nazwie Superfish zostało już zdalnie wyłączone, a celem firmy była pomoc użytkownikom w „wizualnym odkrywaniu produktów”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400970/Superfish.adware.w.laptopach.Lenovo.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400970/Superfish.adware.w.laptopach.Lenovo.html