Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lenovo instalowało adware w swoich laptopach

Nauka i Technologie

Chińska firma Lenovo przyznała, że w produkowanych przez nią laptopach było instalowane fabrycznie adware – oprogramowanie wyświetlające reklamy w czasie, gdy użytkownik korzystał w przeglądarce z wyszukiwarki internetowej.

Choć oprogramowanie dołączane przez Chińczyków nie wyrządzało żadnych szkód, to przechwytywało i modyfikowało wiadomości wysyłane pomiędzy użytkownikiem a wyszukiwarką. Ujawnienie tych praktyk spotkało się z szerokim potępieniem w mediach. Odpowiadając na zarzuty Lenovo tłumaczy, że oprogramowanie o nazwie Superfish zostało już zdalnie wyłączone, a celem firmy była pomoc użytkownikom w „wizualnym odkrywaniu produktów”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400970/Superfish.adware.w.laptopach.Lenovo.html

Udostępnij

Głodówka pomaga walczyć z chorobami o podłożu zapalnym

Nauka i Technologie BHB Ciała ketonowe Cukrzyca ćwiczenia dieta Głodówka Miażdżyca Procesy zapalne Wątroba Wysiłek fizyczny zdrowie

Głodówka, niskokaloryczna dieta lub intensywne ćwiczenie stymulują wytwarzanie przez wątrobę tzw. ciał ketonowych, jak m.in. beta-hydroksymaślan (BHB). BHB blokuje aktywność białek odpornościowych, odpowiadających za procesy zapalne towarzyszące wielu schorzeniom, jak cukrzyca typu 2, miażdżyca czy choroba Alzheimera.

Dobroczynny wpływ głodówki lub ćwiczeń był znany już wcześniej, jednak dopiero teraz udało się wskazać mechanizm ich przeciwzapalnego działania. Zdaniem badaczy z amerykańskiej Yale School of Medicine w New Haven stężenie BHB hamujące procesy zapalne można uzyskać już po dwudniowej głodówce albo dzięki bardzo intensywnym ćwiczeniom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=201588&data=&status=biezace&_CheckSum=436082128

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=201588&data=&status=biezace&_CheckSum=436082128