Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oficjalne zakończenie strajku w JSW

Gospodarka

Strajk w Jastrzębskiej Spółce Węglowej został oficjalnie zakończony. Taką informację przekazał rzecznik sztabu protestacyjno-strajkowego Piotr Szereda. Decyzję o tym podjęły związki po zaakceptowaniu rezygnacji ze stanowiska prezesa Jarosława Zagórowskiego przez radę nadzorczą spółki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1381150,W-Jastrzebskiej-Spolce-Weglowej-oficjalnie-zakonczyla-sie-akcja-protestacyjnostrajkowa

Udostępnij

Kanada nakłada sankcje na Rosję

Gospodarka Kanada Ropa naftowa rosja Rosnieft Rostec sankcje sankcje wobec Rosji

W odpowiedzi na działania separatystów na Ukrainie Kanada nałożyła dodatkowe sankcje na Rosję – m.in. na firmę naftową Rosnieft i prezesa konglomeratu przemysłowego Rostec. Dotychczas, mimo deklarowanego wsparcia dla Unii Europejskiej i USA w egzekwowaniu sankcji wobec Moskwy, Kanada nie narzucała ograniczeń na Rosnieft i Rostec ze względu na ich kanadyjskie aktywa gospodarcze.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kanada-uderza-w-rosje-kolejnymi-sankcjami/zhvx2

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kanada-uderza-w-rosje-kolejnymi-sankcjami/zhvx2