Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rośnie liczba pracujących za minimalne wynagrodzenie

Gospodarka

Według statystyk GUS w ciągu ostatnich sześciu lat ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba osób otrzymujących za swoją pracę minimalne wynagrodzenie.W 2013 r. było to 436 tys. osób, a więc o 78 tys. (22 proc.) więcej niż rok wcześniej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1379612,Coraz-wiecej-Polakow-pracuje-za-minimalne-wynagrodzenie

Udostępnij

Deficyt budżetowy mniejszy od oczekiwań

Gospodarka deficyt budżetowy ministerstwo finansow mniejsze wydatki wzrost dochodów

Po styczniu tego roku deficyt jest trzykrotnie niższy niż wcześniej prognozowało Ministerstwo Finansów. Wyniósł 579,6 mln zł, czyli 1,3 procenta dopuszczonego w ustawie budżetowej na ten rok deficytu w wysokości 46 mld 80 mln złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt-budzetowy-po-styczniu-mniejszy-od,79,0,1714511.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt-budzetowy-po-styczniu-mniejszy-od,79,0,1714511.html