Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PAK DA: rosyjski bombowiec strategiczny nowej generacji

Nauka i Technologie

Biuro konstrukcyjne Tupolewa pracuje nad nowym, rosyjskim bombowcem strategicznym. Nowa maszyna ma być odpowiedzią na opracowywane równolegle konstrukcje amerykańskie (LRS-B) i chińskie (H-20). W 2012 roku ostatecznie zatwierdzono kształt przyszłego bombowca, wybierając dla niego układ latającego skrzydła, podobny jak w pochodzącym z lat 80., amerykańskim bombowcu B-2.

Uzbrojeniem rosyjskiego samolotu mają być – na razie nieistniejące – pociski hipersoniczne, czyli zdolne do lotu z prędkością przekraczającą mach 5 (ponad 6 tys. km/h). Maksymalna masa startowa nowej maszyny ma sięgać 125 ton, z czego do 30 ton stanowić będzie uzbrojenie. Harmonogram przewiduje, że pierwszy samolot nowego typu wzniesie się w powietrze w 2019 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/analiza_pak-da-rosyjski-bombowiec-nowej-generacji

Udostępnij

Cyberprzestępcy ukradli miliard dolarów

Nauka i Technologie banki Bankomaty Carbanak Cybeprzestępczość kaspersky lab kradzież phishing włamanie

Międzynarodowy gang cybeprzestepców o nazwie Carbanak od 2013 roku atakował różne instytucje finansowe z całego świata, w tym również z Polski. Dzięki precyzyjnym atakom phishingowym przestępcy infekowali komputery pracowników banku, a następnie obserwowali działanie jego wewnętrznego systemu transakcyjnego.

Po rozpracowaniu sposobu, w jaki dokonywane są transakcje przestępcy, korzystając z uprawnień pracowników banku, manipulowali kwotami dostępnymi na różnych kontach, wypłacając sobie znaczne kwoty lub przejmując kontrolę nad bankomatami.

Ujawnione działania gangu skomentował Siergiej Golowanow z Kaspersky Lab: „Atakujący nie musieli nawet włamywać się do serwisów banków: po wniknięciu do sieci wymyślili, jak ukryć swój przekręt pod przykrywką legalnych działań. To była bardzo sprawna, profesjonalna cyberkradzież.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2015/02/jak-carbanag-ukradl-1-miliard-dolarow

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2015/02/jak-carbanag-ukradl-1-miliard-dolarow