Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Telefon może całkiem zastąpić karty kredytowe

Finanse

W tej chwili 20 mln kart ze wszystkich 35 mln wydanych służy do płacenia bezstykowo. To oznacza, że polski rynek jest otwarty na nowinki technologiczne. Eksperci twierdzą, że tak samo szybko zyskają na popularności płatności za pomocą urządzeń mobilnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Telefon-bedzie-stopniowo-zastepowal-plastikowa-karte,wid,17263341,wiadomosc.html?ticaid=1145b0

Udostępnij

Hakerzy ukradli miliard dolarów

Finanse hakerzy kaspersky lab phishing

Jak poinformowała firma Kaspersky Lab, grupa hakerów Carbank okradła przynajmniej 100 banków na kwotę ok. miliarda dolarów. Działalnośc grupy opierała się na phishingu, czyli podszywaniu się pod legalną instytucję w celu wyłudzenia danych. Zaatakowane przez hakerów banki znajdują się na Ukrainie, w Rosji, w USA i w Chinach.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze