Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cyberprzestępcy ukradli miliard dolarów

Nauka i Technologie

Międzynarodowy gang cybeprzestepców o nazwie Carbanak od 2013 roku atakował różne instytucje finansowe z całego świata, w tym również z Polski. Dzięki precyzyjnym atakom phishingowym przestępcy infekowali komputery pracowników banku, a następnie obserwowali działanie jego wewnętrznego systemu transakcyjnego.

Po rozpracowaniu sposobu, w jaki dokonywane są transakcje przestępcy, korzystając z uprawnień pracowników banku, manipulowali kwotami dostępnymi na różnych kontach, wypłacając sobie znaczne kwoty lub przejmując kontrolę nad bankomatami.

Ujawnione działania gangu skomentował Siergiej Golowanow z Kaspersky Lab: „Atakujący nie musieli nawet włamywać się do serwisów banków: po wniknięciu do sieci wymyślili, jak ukryć swój przekręt pod przykrywką legalnych działań. To była bardzo sprawna, profesjonalna cyberkradzież.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2015/02/jak-carbanag-ukradl-1-miliard-dolarow

Udostępnij

Palenie wpływa na grubość kory mózgowej

Nauka i Technologie Funkcje poznawcze Kora mózgowa mózg neurologia Palacze Palenie papierosy tytoń Układ nerwowy

Grubość kory mózgowej jest trwale zmniejszona u osób, które palą lub przez długi czas paliły papierosy. Wskazują na to wyniki badania, opublikowane w „Molecular Psychiatry”. Wzięło w nim udział ponad 500 starszych (średnia wieku – 73 lata) kobiet i mężczyzn. Pomiar grubości kory mózgowej wskazał, że u aktywnych palaczy jest ona najcieńsza.

U osób, które rzuciły palenie, kora częściowo się odbudowała, ale był to proces bardzo powolny i nawet 25 lat nie wystarczyło do wyeliminowania obszarów z cieńszą korą. Wyniki badań skomentował dr Sherif Karama z Uniwersytetu McGill: „Palacze powinni być świadomi, a nawet informowani o tym, że papierosy będą przyspieszać rozrzedzanie ich kory mózgowej, co może prowadzić do poważnego pogorszenia funkcji poznawczych.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=201046&data=&status=biezace&_CheckSum=1545581837

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=201046&data=&status=biezace&_CheckSum=1545581837