Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Paweł Papke nowym prezesem PZPS

Sport

Mirosław P., dotychczasowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej nadal przebywa w areszcie pod zarzutem korupcji, w związku z czym 4 lutego złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. 16 lutego spotkał się zarząd PZPS, który miał wybrać nowego prezesa. Jedynym kandydatem był Paweł Papke, który otrzymał 19 z 20 głosów. Jednym z głównych zadań, jakie stoją przed nowym prezesem jest wybór trenera reprezentacji kobiet.

Paweł Papke jest obecnie posłem z ramienia PO, ma za sobą wieloletnią karierę siatkarską w barwach reprezentacji Polski, a także m.in. Mostostalu Kędzierzyn-Koźle czy PZU AZS Olsztyn i Asseco Resovii Rzeszów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pzps.pl/Pawel-Papke-Prezesem-Zarzadu-PZPS.html

Udostępnij

Żółta kartka dla Ibrahimovicia za pomoc głodującym

Sport głód piłka nożna psg zlatan ibrahimović

Przepisy piłki nożnej są bezwzględne – za zdjęcie koszulki zawodnik od razu dostaje żółtą kartkę. Nie uniknął tego szwedzki napastnik, Zlatan Ibrahimović, który zdejmując koszulkę włączył się w udział w akcji charytatywnej, której celem jest walka z głodem. Napastnik po bramce dla PSG zdjął koszulkę i oczom kibiców ukazało się 50 imion osób cierpiących z głodu (spośród 805 milionów), wypisanych na klatce piersiowej zawodnika.

– Za każdym razem, gdy usłyszycie moje nazwisko, pomyślcie o tych osobach – mówi w filmie promującym akcję Ibrahimovic.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-francuska/ibrahimovic-wspomogl-akcje-charytatywna-za-cene-zoltej-kartki/s4g32

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-francuska/ibrahimovic-wspomogl-akcje-charytatywna-za-cene-zoltej-kartki/s4g32