Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Autonomiczny samochód szybszy od kierowcy rajdowego

Nauka i Technologie

Kierowane przez komputer Audi TTS pokonało na torze Thunderhill Raceway Park samochód, prowadzony przez CEO toru i rajdowca-amatora, Davida Voddena. Audi zostało przygotowane do tej konkurencji przez zespół z Uniwersytetu Stanforda, który opracował oprogramowanie, sterujące samochodem w czasie jazdy i zintegrował je z pojazdem.

Jest to część większego projektu badawczego, którego celem jest przenalizowanie odruchów najlepszych kierowców i opracowanie algorytmów, odtwarzających ich działanie. Celem badaczy jest stworzenie oprogramowania, które – oparte na reakcjach najlepszych kierowców – będzie w stanie samodzielnie wyprowadzić pojazd z nietypowych i niebezpiecznych sytuacji, jak np. poślizg.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2015/02/autonomiczny-samochod-pokonal-rajdowca-na-torze

Udostępnij

Amerykanie testują LRASM - nową rakietę przeciwokrętową

Nauka i Technologie AGM-84 Harpoon Harpoon LRASM Marynarka naloty Pocisk rakieta Rakiety przeciwokrętowe samoloty Stealth wojna

LRASM (Long Range Anti-Ship Missile) to amerykańska rakieta przeciwokrętowa dalekiego zasięgu, która ma zastąpić używane obecnie, zaprojektowane w latach 70. rakiety AGM-84 Harpoon. Podczas przeprowadzonego testu rakieta wystrzelona z samolotu B-1B przebyła wyznaczoną trasę na niskim pułapie, pokonując kolejne punkty nawigacyjne i unikając przeszkód.

W porównaniu z poprzednikiem, rakiety LRASM mają mieć znacznie większy zasięg (370 zamiast 140 kilometrów) i 540-kilogramową, dwukrotnie cięższą niż w Harpoonie głowicę bojową. Rakiety LRASM mają w przyszłości stanowić uzbrojenie samolotów B-1B i F/A-18. Projekt jest rozwijany we współpracy pomiędzy siłami powietrznymi, Biurem Badań Naukowych US Navy i agencją zaawansowanych projektów obronnych DARPA.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_usa-koniec-harpoona-nadchodzi-rakieta-lrasm

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_usa-koniec-harpoona-nadchodzi-rakieta-lrasm