Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Autonomiczny samochód szybszy od kierowcy rajdowego

Nauka i Technologie

Kierowane przez komputer Audi TTS pokonało na torze Thunderhill Raceway Park samochód, prowadzony przez CEO toru i rajdowca-amatora, Davida Voddena. Audi zostało przygotowane do tej konkurencji przez zespół z Uniwersytetu Stanforda, który opracował oprogramowanie, sterujące samochodem w czasie jazdy i zintegrował je z pojazdem.

Jest to część większego projektu badawczego, którego celem jest przenalizowanie odruchów najlepszych kierowców i opracowanie algorytmów, odtwarzających ich działanie. Celem badaczy jest stworzenie oprogramowania, które – oparte na reakcjach najlepszych kierowców – będzie w stanie samodzielnie wyprowadzić pojazd z nietypowych i niebezpiecznych sytuacji, jak np. poślizg.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2015/02/autonomiczny-samochod-pokonal-rajdowca-na-torze

Udostępnij

Amerykanie testują LRASM - nową rakietę przeciwokrętową

Nauka i Technologie AGM-84 Harpoon Harpoon LRASM Marynarka naloty Pocisk rakieta Rakiety przeciwokrętowe samoloty Stealth wojna

LRASM (Long Range Anti-Ship Missile) to amerykańska rakieta przeciwokrętowa dalekiego zasięgu, która ma zastąpić używane obecnie, zaprojektowane w latach 70. rakiety AGM-84 Harpoon. Podczas przeprowadzonego testu rakieta wystrzelona z samolotu B-1B przebyła wyznaczoną trasę na niskim pułapie, pokonując kolejne punkty nawigacyjne i unikając przeszkód.

W porównaniu z poprzednikiem, rakiety LRASM mają mieć znacznie większy zasięg (370 zamiast 140 kilometrów) i 540-kilogramową, dwukrotnie cięższą niż w Harpoonie głowicę bojową. Rakiety LRASM mają w przyszłości stanowić uzbrojenie samolotów B-1B i F/A-18. Projekt jest rozwijany we współpracy pomiędzy siłami powietrznymi, Biurem Badań Naukowych US Navy i agencją zaawansowanych projektów obronnych DARPA.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_usa-koniec-harpoona-nadchodzi-rakieta-lrasm

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_usa-koniec-harpoona-nadchodzi-rakieta-lrasm