Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Żółta kartka dla Ibrahimovicia za pomoc głodującym

Sport

Przepisy piłki nożnej są bezwzględne – za zdjęcie koszulki zawodnik od razu dostaje żółtą kartkę. Nie uniknął tego szwedzki napastnik, Zlatan Ibrahimović, który zdejmując koszulkę włączył się w udział w akcji charytatywnej, której celem jest walka z głodem. Napastnik po bramce dla PSG zdjął koszulkę i oczom kibiców ukazało się 50 imion osób cierpiących z głodu (spośród 805 milionów), wypisanych na klatce piersiowej zawodnika.

– Za każdym razem, gdy usłyszycie moje nazwisko, pomyślcie o tych osobach – mówi w filmie promującym akcję Ibrahimovic.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-francuska/ibrahimovic-wspomogl-akcje-charytatywna-za-cene-zoltej-kartki/s4g32

Udostępnij

Kolejny rekord świata w długości skoku!

Sport Anders Fannemel loty narciarskie piotr żyła rekord świata skoki narciarskie vikersund

Tylko przez jeden dzień Peter Prevc mógł cieszyć się z rekordu świata w długości skoku na nartach. Już w niedzielę wynik pobił Norweg Anders Fannemel, skacząc aż 251,5 metra! Mimo tak długiego skoku Fannemel był w konkursie drugi, wygrał Niemiec Severin Freund.

Przeciętnie spisali się Polacy. Piotr Żyła był po pierwszej serii siódmy (215,5m) jednak za drugim razem skoczył tylko 131,5 metra i zakończył zawody na 15 miejscu. Aleksander Zniszczoł był 18.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,anders-fannemel-rezultatem-251-5-m-ustanowil-rekord-swiata-w-lotach,artykul,542623,1,300.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie,anders-fannemel-rezultatem-251-5-m-ustanowil-rekord-swiata-w-lotach,artykul,542623,1,300.html