Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bramkarz rekordzistą w liczbie zwycięstw w jednych barwach

Sport

Rogerio Ceni, grający w barwach Sao Paulo jest bramkarzem nietypowym. W ostatnich dniach pobił kolejny rekord – w liczbie zwycięstw w barwach jednego klubu. Brazylijski piłkarz jest wierny Sao Paulo aż od 1990 roku, czyli niemal 25 lat! W tym czasie klub z Cenim między słupkami pokonał rywali aż 590 razy. Poprzedni rekord należał do Ryana Giggsa, który niedawno zakończył karierę w barwach Manchesteru United. Czerwone Diabły z Walijczykiem w składzie wygrały 589 razy.

41-letni Rogerio Ceni ma na koncie także inny rekord. Mimo, że jest bramkarzem, strzelił aż 123 bramki (głównie z rzutów wolnych i karnych), co czyni go najskuteczniejszym bramkarzem w historii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,rogerio-ceni-pobil-rekord-w-liczbie-zwyciestw-w-jednym-klubie,artykul,514277,1,279.html

Udostępnij

Dwóch Polaków polata w Vikersund

Sport aleksander zniszczoł loty narciarskie piotr żyła skoki narciarskie vikersund

Większość zawodników powołanych przez Łukasza Kruczka na MŚ w Falun trenuje pod jego okiem, a tylko Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł dostali zielone światło na udział w konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni  w Vikersund. Skład Polaków uzupełnili Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Stefan Hula z kadry B, jednak żaden z tej trójki nie zdołał przebrnąć kwalifikacji.

Piotr Żyła skoczył na odległość 210 m, a Zniszczoł uzyskał 183,5 m i obu zobaczymy w konkursie. Najdalej pofrunął Norweg Anders Fannemel, który uzyskał 246 m – tylko pół metra mniej, niż wynosi rekord świata. Transmisja z zawodów od 15.50 w TVP1.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-vikersund-fenomenalny-skok-fannemela-rekord-swiata-zagrozony-dwoch-polakow-w/r58b1

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-vikersund-fenomenalny-skok-fannemela-rekord-swiata-zagrozony-dwoch-polakow-w/r58b1