Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bramkarz rekordzistą w liczbie zwycięstw w jednych barwach

Sport

Rogerio Ceni, grający w barwach Sao Paulo jest bramkarzem nietypowym. W ostatnich dniach pobił kolejny rekord – w liczbie zwycięstw w barwach jednego klubu. Brazylijski piłkarz jest wierny Sao Paulo aż od 1990 roku, czyli niemal 25 lat! W tym czasie klub z Cenim między słupkami pokonał rywali aż 590 razy. Poprzedni rekord należał do Ryana Giggsa, który niedawno zakończył karierę w barwach Manchesteru United. Czerwone Diabły z Walijczykiem w składzie wygrały 589 razy.

41-letni Rogerio Ceni ma na koncie także inny rekord. Mimo, że jest bramkarzem, strzelił aż 123 bramki (głównie z rzutów wolnych i karnych), co czyni go najskuteczniejszym bramkarzem w historii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,rogerio-ceni-pobil-rekord-w-liczbie-zwyciestw-w-jednym-klubie,artykul,514277,1,279.html

Udostępnij

Dwóch Polaków polata w Vikersund

Sport aleksander zniszczoł loty narciarskie piotr żyła skoki narciarskie vikersund

Większość zawodników powołanych przez Łukasza Kruczka na MŚ w Falun trenuje pod jego okiem, a tylko Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł dostali zielone światło na udział w konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni  w Vikersund. Skład Polaków uzupełnili Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Stefan Hula z kadry B, jednak żaden z tej trójki nie zdołał przebrnąć kwalifikacji.

Piotr Żyła skoczył na odległość 210 m, a Zniszczoł uzyskał 183,5 m i obu zobaczymy w konkursie. Najdalej pofrunął Norweg Anders Fannemel, który uzyskał 246 m – tylko pół metra mniej, niż wynosi rekord świata. Transmisja z zawodów od 15.50 w TVP1.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-vikersund-fenomenalny-skok-fannemela-rekord-swiata-zagrozony-dwoch-polakow-w/r58b1

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-vikersund-fenomenalny-skok-fannemela-rekord-swiata-zagrozony-dwoch-polakow-w/r58b1