Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Król Ryszard III zginął od ciosu halabardą w głowę

Nauka i Technologie

Angielski król Ryszard III zginął od ciosu zadanego w głowę halabardą lub oszczepem. Szkielet angielskiego władcy, któremu  William Szekspir poświęcił sztukę, odnaleziony został trzy lata temu pod parkingiem w Leicester.

Znany z twórczości Szekspira władca zginął w 1485 roku w bitwie pod Bosworth. Jego szkielet został przebadany m.in. przez patologów, którzy ustalili, że władca otrzymał w czasie bitwy 11 ran, z czego 9 w głowę. Decydujące okazało się jedno uderzenie, które zadało aż trzy oddzielne rany. Rozmiar obrażeń wskazuje, że otrzymując śmiertelny cios król nie miał na głowie hełmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-teoria-smiertelnego-ciosu-zadanego-ryszardowi-iii,nId,1672096

Udostępnij

Facebook testuje opcję pośmiertnego przekazania konta

Nauka i Technologie Facebook serwisy społecznościowe śmierć spadek Spadkobiercy Testament Zarządzanie kontem

Facebook, który do tej pory zamrażał lub usuwał konta osób zmarłych, wprowadził możliwość wyznaczenia spadkobiercy, który po śmierci użytkownika będzie miał ograniczony dostęp do jego konta.

Spadkobiercą może być tylko jedna osoba spośród znajomych użytkownika, która – po jego śmierci – będzie mogła dodawać do konta nowe wpisy i zarządzać grupą znajomych. Spadkobierca nie będzie miał dostępu do prywatnych wiadomości i nie będzie mógł modyfikować starych wpisów. Funkcja ta jest na razie testowana wśród użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2015/02/facebook-udostepnil-funkcje...-testamentu

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2015/02/facebook-udostepnil-funkcje...-testamentu