Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Król Ryszard III zginął od ciosu halabardą w głowę

Nauka i Technologie

Angielski król Ryszard III zginął od ciosu zadanego w głowę halabardą lub oszczepem. Szkielet angielskiego władcy, któremu  William Szekspir poświęcił sztukę, odnaleziony został trzy lata temu pod parkingiem w Leicester.

Znany z twórczości Szekspira władca zginął w 1485 roku w bitwie pod Bosworth. Jego szkielet został przebadany m.in. przez patologów, którzy ustalili, że władca otrzymał w czasie bitwy 11 ran, z czego 9 w głowę. Decydujące okazało się jedno uderzenie, które zadało aż trzy oddzielne rany. Rozmiar obrażeń wskazuje, że otrzymując śmiertelny cios król nie miał na głowie hełmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-teoria-smiertelnego-ciosu-zadanego-ryszardowi-iii,nId,1672096

Udostępnij

Facebook testuje opcję pośmiertnego przekazania konta

Nauka i Technologie Facebook serwisy społecznościowe śmierć spadek Spadkobiercy Testament Zarządzanie kontem

Facebook, który do tej pory zamrażał lub usuwał konta osób zmarłych, wprowadził możliwość wyznaczenia spadkobiercy, który po śmierci użytkownika będzie miał ograniczony dostęp do jego konta.

Spadkobiercą może być tylko jedna osoba spośród znajomych użytkownika, która – po jego śmierci – będzie mogła dodawać do konta nowe wpisy i zarządzać grupą znajomych. Spadkobierca nie będzie miał dostępu do prywatnych wiadomości i nie będzie mógł modyfikować starych wpisów. Funkcja ta jest na razie testowana wśród użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2015/02/facebook-udostepnil-funkcje...-testamentu

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2015/02/facebook-udostepnil-funkcje...-testamentu