Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Facebook testuje opcję pośmiertnego przekazania konta

Nauka i Technologie

Facebook, który do tej pory zamrażał lub usuwał konta osób zmarłych, wprowadził możliwość wyznaczenia spadkobiercy, który po śmierci użytkownika będzie miał ograniczony dostęp do jego konta.

Spadkobiercą może być tylko jedna osoba spośród znajomych użytkownika, która – po jego śmierci – będzie mogła dodawać do konta nowe wpisy i zarządzać grupą znajomych. Spadkobierca nie będzie miał dostępu do prywatnych wiadomości i nie będzie mógł modyfikować starych wpisów. Funkcja ta jest na razie testowana wśród użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/witryny-internetowe/2015/02/facebook-udostepnil-funkcje...-testamentu

Udostępnij

Ziemia ma nie jedno, ale dwa wewnętrzne jądra

Nauka i Technologie Budowa planety Ewolucja planety geologia Jądro Ziemi Kryształy Kryształy żelaza planeta Ziemia

Naukowcy z Uniwersytetu w Nankinie i University of Ilinois zakwestionowali powszechny pogląd, że Ziemia ma jedno jądro, składające się z płynnej, zewnętrznej powłoki i stałego wnętrza. Ich zdaniem wewnątrz jądra Ziemi znajduje się drugie, wewnętrzne i mniejsze od Księżyca.

Wniosek ten jest wynikiem analizy ułożenia kryształów żelaza, które w jądrze zewnętrznym są zorientowane wzdłuż osi północ – południe, a w wewnętrznym wzdłuż linii wschód – zachód. O nadziejach, związanych z tą hipotezą mówi jeden z naukowców, Xiaodong Song:

„Mamy tam dwa obszary o na tyle istotnych różnicach, że możemy się z nich dowiedzieć interesujących rzeczy na temat ewolucji jądra. Na przykład jądro wewnętrzne mogło przechodzić dramatyczne zmiany. Może być ono kluczem do ewolucji planety.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Ziemia-jadro,21907

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Ziemia-jadro,21907