Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Słaby występ polskich panczenistów na mistrzostwach świata

Sport

Rok temu Zbigniew Bródka zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim, tym razem jednak polska ekipa kończy zawody bez medalu. Bródka zakończył wyścig na 1500 metrów na 6 miejscu, Jan Szymański był 8, a Konrad Niedźwiedzki 10. Poniżej oczekiwań Polacy spisali się w wyścigu drużynowym (liczy się czas ostatniego). Polacy od początku jechali wolno i mieli problem z utrzymaniem tempa. Ich miejsce – szóste – jest najsłabszym wynikiem w dużych imprezach w ostatnich latach.

W konkursie indywidualnym triumfował Rosjanin Denis Juskow, a drużynowo Holandia, na której terenie – w Heerenveen  – rozgrywane są mistrzostwa.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/zimowe/1,64996,17406900,Lyzwiarstwo_Szybkie__Juskow_najszybszy_na_1500_metrow_.html#MT

Udostępnij

Ronaldinho zagra w Angoli?

Sport angola piłka nożna ronaldinho

Zdobywca Złotej Piłki w 2005 roku, była gwiazda PSG, Barcelony i Milanu, Ronaldinho, już niebawem ma przenieść się do Afryki. Brazylijczyk jest obecnie piłkarzem meksykańskiego Queretaro, jednak, zdaniem działaczy klubu Kabuscorp z Angoli, tylko do końca sezonu.

– To jest już przesądzone – zapowiedział Benedict Kangamba, prezydent klubu. – Negocjujemy. W czerwcu Ronaldinho będzie musiał zerwać swój kontrakt z obecnym klubem i wtedy się do nas przeniesie.

Wcześniej w Angoli grał już inny słynny Brazylijczyk, Rivaldo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery,transfery-pilkarskie-na-zywo-bundesliga-premier-league-la-liga,artykul,541922,1,972.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery,transfery-pilkarskie-na-zywo-bundesliga-premier-league-la-liga,artykul,541922,1,972.html