Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rekordowa wartość kredytów w 2014

Finanse

Polacy wzięli w 2014 roku rekordowo dużo kredytów konsumpcyjnych. Ich łączna wartość wyniosła 77,8 mld zł. W tym roku przewiduje się wzrost łącznej kwoty kredytów konsumpcyjnych o ok. 5 procent.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1376476,Rekordowy-rok-kredytow-konsumpcyjnych-To-dobre-wiesci-dla-gospodarki

Udostępnij

MFW: Ukraina dostanie 40 mld dolarów kredytów

Finanse fundusze mfw ukraina

Unia Europejska i kilka krajów indywidualnie przeznaczy na wsparcie Ukrainy w sumie 17,5 mld dolarów. Razem z zaplanowanymi wcześniej funduszami daje to 40 mld dolarów międzynarodowego wsparcia. Środki te mają umożliwić realizację programu reform gospodarczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1375971,Ukraina-porozumiala-sie-z-MFW-W-sumie-otrzyma-40-mld-USD-wsparcia

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1375971,Ukraina-porozumiala-sie-z-MFW-W-sumie-otrzyma-40-mld-USD-wsparcia