Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mołdawia nadal pozostaje bez rządu

Europa

Parlament Mołdawii w czwartkowym głosowaniu nie powołał mniejszościowego proeuropejskiego rządu koalicyjnego. W 101 osobowym parlamencie Mołdawii nie udaje się stworzyć koalicji większościowej. Dwóm proeuropejskim partiom brakuje 8 głosów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nie-powiodla-sie-proba-powolania-proeuropejskiego-rzadu-w-Moldawii,wid,17255648,wiadomosc.html?ticaid=114550&_ticrsn=3

Udostępnij

W Mińsku porozumienie, w Donbasie czołgi; aktualizacja

Europa hollande merkel mińsk Poroszenko putin rosja rozmowy ukraina

– Jest jeszcze dużo pracy przed nami by zakończyć kryzys na Ukrainie – powiedziała powiedziała rano kanclerz Angela Merkel po zakończeniu rozmów w Mińsku. Negocjacje przywódców Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji trwały od wczorajszego wieczora do rana. Porozumienie zakłada zawieszenie broni od niedzieli i wycofanie ciężkiego sprzętu z linii walk.

Aktualizacja, godz. 14:30
– Ok. 50 czołgów, 40 wyrzutni rakietowych Grad, Uragan (Huragan) i Smiercz oraz tyle samo transporterów opancerzonych przekroczyło granicę w punkcie kontrolnym Izwaryne”, w kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów obwodzie ługańskim – poinformował dziś rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Andrij Łysenko.

sytuacja na wschodzie ukrainy 12 lutego

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17396813,Porozumienie_w_Minsku_podpisane__a_na_Ukraine_wjezdzaja.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17396813,Porozumienie_w_Minsku_podpisane__a_na_Ukraine_wjezdzaja.html