Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ziemia ma nie jedno, ale dwa wewnętrzne jądra

Nauka i Technologie

Naukowcy z Uniwersytetu w Nankinie i University of Ilinois zakwestionowali powszechny pogląd, że Ziemia ma jedno jądro, składające się z płynnej, zewnętrznej powłoki i stałego wnętrza. Ich zdaniem wewnątrz jądra Ziemi znajduje się drugie, wewnętrzne i mniejsze od Księżyca.

Wniosek ten jest wynikiem analizy ułożenia kryształów żelaza, które w jądrze zewnętrznym są zorientowane wzdłuż osi północ – południe, a w wewnętrznym wzdłuż linii wschód – zachód. O nadziejach, związanych z tą hipotezą mówi jeden z naukowców, Xiaodong Song:

„Mamy tam dwa obszary o na tyle istotnych różnicach, że możemy się z nich dowiedzieć interesujących rzeczy na temat ewolucji jądra. Na przykład jądro wewnętrzne mogło przechodzić dramatyczne zmiany. Może być ono kluczem do ewolucji planety.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/Ziemia-jadro,21907

Udostępnij

Dysk optyczny Verbatim przechowa dane przez 2 tys. lat

Nauka i Technologie archiwizacja Blu-ray dane DVD Dyski optyczne Millenniata Nośniki danych Verbatim

Nowy dysk Blu-ray, zaprezentowany przez firmę Verbatim, ma przechować do 100 GB danych przez okres 2 tys. lat. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w jego produkcji technologii M-DISC, dzięki której nośnik staje się bardzo odporny na warunki zewnętrzne, jak temperatura, światło i wilgoć.

Według firmy Verbatim nowe dyski mają konkurować z  archiwizowaniem danych w chmurze. Nośniki wykorzystujące to rozwiązanie mają być sprzedawane w pakietach – zestaw 5 sztuk będzie kosztować 16 dolarów. Ich nagranie będzie wymagało specjalnej wersji nagrywarki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.pb.pl/3996017,3678,dysk-blu-ray-ktory-przechowa-dane-przez-2-tys.-lat

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.pb.pl/3996017,3678,dysk-blu-ray-ktory-przechowa-dane-przez-2-tys.-lat