Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dysk optyczny Verbatim przechowa dane przez 2 tys. lat

Nauka i Technologie

Nowy dysk Blu-ray, zaprezentowany przez firmę Verbatim, ma przechować do 100 GB danych przez okres 2 tys. lat. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w jego produkcji technologii M-DISC, dzięki której nośnik staje się bardzo odporny na warunki zewnętrzne, jak temperatura, światło i wilgoć.

Według firmy Verbatim nowe dyski mają konkurować z  archiwizowaniem danych w chmurze. Nośniki wykorzystujące to rozwiązanie mają być sprzedawane w pakietach – zestaw 5 sztuk będzie kosztować 16 dolarów. Ich nagranie będzie wymagało specjalnej wersji nagrywarki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.pb.pl/3996017,3678,dysk-blu-ray-ktory-przechowa-dane-przez-2-tys.-lat

Udostępnij

Serwis Rapidshare kończy działalność

Nauka i Technologie Austria Hosting Hosting plików Niemcy Piractwo prawo Rapidshare sąd Udostępnianie plików

Założony w 2002 roku serwis Rapidshare służył do łatwego przechowywania i udostępniania plików w Sieci. Swoją ogromną popularność zawdzięczał prostej obsłudze i dostępności niemal dowolnych treści, które były w nim udostępniane nie zawsze zgodnie z prawem.

To właśnie problemy prawne są prawdopodobną przyczyną zamknięcia znanego serwisu. W 2012 roku wyrokiem sądu Rapidshare został zmuszony do monitorowania plików, jakie udostępniają użytkownicy. Narastające problemu zmusiły firmę do zwolnienia – w 2014 roku – 75 proc. pracowników. Ostateczne zamknięcie nastąpi 31 marca bieżącego roku. Po tej dacie zgromadzone w serwisie pliki zostaną usunięte, a użytkownicy utracą dostęp do swoich kont.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/index.php/aktualnosci,927980/rapidshare-oglasza-definitywne-zakonczenie-dzialalnosci.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/index.php/aktualnosci,927980/rapidshare-oglasza-definitywne-zakonczenie-dzialalnosci.html