Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

MFW: Ukraina dostanie 40 mld dolarów kredytów

Finanse

Unia Europejska i kilka krajów indywidualnie przeznaczy na wsparcie Ukrainy w sumie 17,5 mld dolarów. Razem z zaplanowanymi wcześniej funduszami daje to 40 mld dolarów międzynarodowego wsparcia. Środki te mają umożliwić realizację programu reform gospodarczych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1375971,Ukraina-porozumiala-sie-z-MFW-W-sumie-otrzyma-40-mld-USD-wsparcia

Udostępnij

Deficyt budżetu mógł przekroczyć 3,3 proc. PKB

Finanse deficyt budżetu Mateusz Szczurek minister sektor finansów

W 2014 roku deficyt sektora finansów wyniósł 3,3 proc., czyli nieco powyżej granicy. Minister finansów Mateusz Szczurek poinformował, że w tym roku wskaźnik ten zostanie obniżony poniżej wymaganego progu 3 procent. Do 1 proc. deficytu Polska ma dojść w 2018 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/wiekszy-deficyt-budzetu-przez-samorzady,67712.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/wiekszy-deficyt-budzetu-przez-samorzady,67712.html