Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geographic

Sport

67-letni Aleksander Doba, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk został wybrany Podróżnikiem Roku w głosowaniu czytelników amerykańskiej edycji czasopisma „National Geographic”. Przez trzy miesiące Doba uzbierał ponad pół miliona głosów. Mężczyzna spędził w kajaku ponad pół roku, pokonując trasę ok. 12,4 tys km. Wyruszył na początku października 2013 z Lizbony, a podróż zakończył na Florydzie w kwietniu 2014.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/18825929/aleksander-doba-podroznikiem-roku

Udostępnij

Trener skazany za korupcję twarzą szkoły piłkarskiej

Sport janusz wójcik korupcja piłka nożna szkoła piłkarska ulanów

Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski ma zostać koordynatorem szkoły piłkarskiej w Ulanowie. Wójcik w październiku 2008 został zatrzymany, a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję. Szkoleniowcowi postawiono 15 zarzutów związanych z korupcją w piłce. W ubiegłym roku został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu. Media informują, że patronat nad szkołą ma objąć Wisła Kraków.

– Bardziej od przeszłości korupcyjnej pana Wójcika interesują mnie niepodważalne osiągnięcia naszej kadry pod jego wodzą. Dla wielu ludzi on jest fachowcem i w związku z tym padła propozycja, aby pomógł nam to zorganizować i stworzyć autorski program szkoleniowy. Nie będzie zaangażowany bezpośrednio i trenersko – tłumaczył portalowi „sport.pl” wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Bronkiewicz.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/pilka/1,95642,17389031,Skazany_za_korupcje_Janusz_Wojcik_koordynatorem_w.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/pilka/1,95642,17389031,Skazany_za_korupcje_Janusz_Wojcik_koordynatorem_w.html