Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Serwis Rapidshare kończy działalność

Nauka i Technologie

Założony w 2002 roku serwis Rapidshare służył do łatwego przechowywania i udostępniania plików w Sieci. Swoją ogromną popularność zawdzięczał prostej obsłudze i dostępności niemal dowolnych treści, które były w nim udostępniane nie zawsze zgodnie z prawem.

To właśnie problemy prawne są prawdopodobną przyczyną zamknięcia znanego serwisu. W 2012 roku wyrokiem sądu Rapidshare został zmuszony do monitorowania plików, jakie udostępniają użytkownicy. Narastające problemu zmusiły firmę do zwolnienia – w 2014 roku – 75 proc. pracowników. Ostateczne zamknięcie nastąpi 31 marca bieżącego roku. Po tej dacie zgromadzone w serwisie pliki zostaną usunięte, a użytkownicy utracą dostęp do swoich kont.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.frazpc.pl/index.php/aktualnosci,927980/rapidshare-oglasza-definitywne-zakonczenie-dzialalnosci.html

Udostępnij

Spot – nowy, czworonożny robot od Boston Dynamics

Nauka i Technologie Autonomiczne maszyny Boston Dynamics Google Napęd elektryczny roboty Roboty kroczące spot

Seria czworonożnych, kroczących robotów firmy Boston Dynamics powiększyła się o nową maszynę. Jest nią robot o nazwie Spot, który wyglądem nie odbiega od wcześniejszych modeli, jak BigDog czy AlphaDog, ale jest od nich mniejszy i porusza się  znacznie sprawniej.

Spot waży około 72 kilogramy i ma napęd elektryczny, dzięki któremu działa znacznie ciszej od poprzedników. Robot został wyposażony w dodatkowe sensory, odpowiedzialne za kontrolowanie otoczenia, dzięki czemu ma lepiej radzić sobie w trudnym terenie, a także rozpoznawać ludzi i inne roboty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,17384612,Poznajcie_Spota___nowego__niepokojacego_robota_Boston.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,17384612,Poznajcie_Spota___nowego__niepokojacego_robota_Boston.html