Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cyberprzestępcy zaatakowali klientów mBanku

Nauka i Technologie

Klienci mBanku otrzymują od wczoraj wiadomości ze spreparowanym linkiem, prowadzącym do fałszywej strony banku. Strona służy do wyłudzania danych dostępowych do kont oraz danych osobowych, jak PESEL czy nazwisko panieńskie matki.

O ile sam atak nie jest niczym niezwykłym, to wyjątkowy jest sposób, w jaki przestępcy weszli w posiadanie bazy adresów email. Za wyciek odpowiada niestarannie napisany kod strony internetowej z forum przeznaczonym dla klientów mBanku. W wyniku błędu w źródle HTML strony można było zobaczyć ich adresy. Bank usunął już ten problem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400873/Powazna.wpadka.mBanku.za.ktora.zaplaca.nieuwazni.klienci.html

Udostępnij

Streaming: zyski dla wytwórni, nie dla muzyków

Nauka i Technologie Albumy Deezer Internet Muzycy muzyka nagrania Piosenki Płyty Rynek muzyczny Spotify streaming Streaming muzyki Strumieniowanie Wimp Wytwórnie muzyczne

Choć streaming muzyki zyskuje na popularności, zyski z tego kanału dystrubucji w niewielkiej tylko części trafiają do muzyków. Komentując niedawną rezygnację piosenkarki Taylor Swift, która wycofała swoje utwory z platformy streamingowej, szef Spotify stwierdził, że ten model dystrybucji zapewnia zyski, jednak zbyt dużą ich część pobierają wytwórnie muzyczne.

Potwierdzają to wyniki badań. Jak wynika z danych, przytaczanych przez Music Business Worldwide, ponad 45 proc. zysków trafia do wytwórni muzycznych. Zaledwie 6,5 proc. dochodów ze streamingu trafia do muzyków, których twórczość jest udostępniana na platformach streamingowych takich, jak Spotify, Deezer czy WiMP.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400862/Wytwornie.zarabiaja.na.streamingu.lepiej.niz.artysci.Ale.az.tyle.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400862/Wytwornie.zarabiaja.na.streamingu.lepiej.niz.artysci.Ale.az.tyle.html