Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Koty wchodzą do pudełek, aby zredukować stres

Nauka i Technologie

Upodobanie kotów do wciskania się w ciasne, kartonowe pudełka, postanowili wyjaśnić badacze z Wydziału Weterynarii Uniwersytetu w Utrechcie. Do badań posłużyły im koty przyjęte przez jedno z holenderskich schronisk dla zwierząt. Zwierzęta zostały podzielone na dwie grupy – jedna z nich miała w swoich boksach pudełka, w których koty mogły się ukryć.

Badanie wykazało, że zwierzęta mające do dyspozycji pudełka szybciej dostosowały się do nowej sytuacji, co skomentowała jedna z autorek badania, Claudia Vinke: „Ukrywanie się to strategia behawioralna, dzięki której gatunki radzą sobie ze zmianami środowiskowymi i sytuacjami stresowymi.”

Dodatkową korzyścią dla kota jest również termoizolacja i wymuszanie przez pudełko pozycji ciała, która minimalizuje straty ciepła.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kot-pudelko-stres-temperatura-schronisko,21878

Udostępnij

Cyberprzestępcy zaatakowali klientów mBanku

Nauka i Technologie bank Bankowość internetowa cyberprzestępcy dane osobowe hakerzy Kradzież danych mbank System transakcyjny włamanie

Klienci mBanku otrzymują od wczoraj wiadomości ze spreparowanym linkiem, prowadzącym do fałszywej strony banku. Strona służy do wyłudzania danych dostępowych do kont oraz danych osobowych, jak PESEL czy nazwisko panieńskie matki.

O ile sam atak nie jest niczym niezwykłym, to wyjątkowy jest sposób, w jaki przestępcy weszli w posiadanie bazy adresów email. Za wyciek odpowiada niestarannie napisany kod strony internetowej z forum przeznaczonym dla klientów mBanku. W wyniku błędu w źródle HTML strony można było zobaczyć ich adresy. Bank usunął już ten problem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400873/Powazna.wpadka.mBanku.za.ktora.zaplaca.nieuwazni.klienci.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400873/Powazna.wpadka.mBanku.za.ktora.zaplaca.nieuwazni.klienci.html