Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Koty wchodzą do pudełek, aby zredukować stres

Nauka i Technologie

Upodobanie kotów do wciskania się w ciasne, kartonowe pudełka, postanowili wyjaśnić badacze z Wydziału Weterynarii Uniwersytetu w Utrechcie. Do badań posłużyły im koty przyjęte przez jedno z holenderskich schronisk dla zwierząt. Zwierzęta zostały podzielone na dwie grupy – jedna z nich miała w swoich boksach pudełka, w których koty mogły się ukryć.

Badanie wykazało, że zwierzęta mające do dyspozycji pudełka szybciej dostosowały się do nowej sytuacji, co skomentowała jedna z autorek badania, Claudia Vinke: „Ukrywanie się to strategia behawioralna, dzięki której gatunki radzą sobie ze zmianami środowiskowymi i sytuacjami stresowymi.”

Dodatkową korzyścią dla kota jest również termoizolacja i wymuszanie przez pudełko pozycji ciała, która minimalizuje straty ciepła.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kot-pudelko-stres-temperatura-schronisko,21878

Udostępnij

Cyberprzestępcy zaatakowali klientów mBanku

Nauka i Technologie bank Bankowość internetowa cyberprzestępcy dane osobowe hakerzy Kradzież danych mbank System transakcyjny włamanie

Klienci mBanku otrzymują od wczoraj wiadomości ze spreparowanym linkiem, prowadzącym do fałszywej strony banku. Strona służy do wyłudzania danych dostępowych do kont oraz danych osobowych, jak PESEL czy nazwisko panieńskie matki.

O ile sam atak nie jest niczym niezwykłym, to wyjątkowy jest sposób, w jaki przestępcy weszli w posiadanie bazy adresów email. Za wyciek odpowiada niestarannie napisany kod strony internetowej z forum przeznaczonym dla klientów mBanku. W wyniku błędu w źródle HTML strony można było zobaczyć ich adresy. Bank usunął już ten problem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400873/Powazna.wpadka.mBanku.za.ktora.zaplaca.nieuwazni.klienci.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pcworld.pl/news/400873/Powazna.wpadka.mBanku.za.ktora.zaplaca.nieuwazni.klienci.html