Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Justyna Kowalczyk ucina spekulacje o końcu kariery

Sport

„(…). Chciałabym po raz czwarty wystartować na igrzyskach. Chciałabym po raz szósty stanąć tam na podium. Droga do celu będzie niekonwencjonalna. Po Falun otworzę zupełnie nowy rozdział. A zacznę od spełnienia marzenia małej Justynki.
Wystartuję w Biegu Wazów. Reszta planu będzie w poniedziałek dostępna” – napisała na swoim profilu na Facebooku Justyna Kowalczyk. Ucięła tym samym spekulacje dziennikarzy i kibiców, że po MŚ w Falun zakończy sportową karierę.
Następne zimowe igrzyska odbędą się w 2018 r. w Pjongczang (Korea Południowa).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/zimowe/1,79225,17382928,Justyna_Kowalczyk__nie_koncze__Chcialabym_wystartowac.html#MT

Udostępnij

Katarczycy zmienią wieloletnią tradycję

Sport Katar kolarstwo mistrzostwa świata w kolarstwie

Od długiego czasu kolarskie mistrzostwa świata rozgrywane były we wrześniu, a tradycją stało się, że ich zwycięzca startuje po raz pierwszy w Giro di Lombardia (jednym z najważniejszych wyścigów) w tęczowej koszulce. Nie ma jednak takiej tradycji, której nie byłyby w stanie zmienić pieniądze katarskich szejków.

W 2016 roku kolarskie mistrzostwa świata będą rozgrywane właśnie w Katarze. Z powodu panujących w tym kraju upałów, impreza zostanie przesunięta na październik. Prawdopodobnie też cała trasa wyścigu będzie płaska, a jedynym urozmaiceniem będą odcinki miejski, w tym fragment po kostce brukowej. Jedyną przeciwnością dla kolarzy będzie prawdopodobnie wiatr.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/kolarstwo/kolarstwo-szosowe,katar-zmienia-tradycje,artykul,540807,1,974.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/kolarstwo/kolarstwo-szosowe,katar-zmienia-tradycje,artykul,540807,1,974.html